Hlavní obsah
Foto: Miroslav Knotek

Škodaland je kvůli koronaviru uzavřen, přesto se připravuje na novou sezonu

Městský obvod Plzeň 3 s ohledem na vyhlášení nouzového stavu a přijatá mimořádná opatření k ochraně obyvatelstva a prevenci nebezpečí vzniku a rozšíření onemocnění COVID-19 od soboty 14. března uzavřel pro veřejnost multifunkční sportovní areál Škodaland v Českém údolí.

Foto: Miroslav Knotek
Škodaland je kvůli koronaviru uzavřen, přesto se připravuje na novou sezonu

Brány jsou sice zavřeny, ale uvnitř se pracuje na přípravách na novou sezonu. Obvod samozřejmě nečeká na okamžik, až se budou moci otevřít všechna sportoviště a sportovní areály, a využívá této doby, aby co možná nejlépe připravil areál na nadcházející sezonu.

„V areálu probíhají pravidelné koordinační schůzky, určení pracovníci kontrolují a renovují vybavení areálu, upravuje se rovněž zeleň včetně zastřihávání keřů a připravuje se nový, pro návštěvníky přehlednější, informační systém,“ uvedl Petr Baloun, 1. místostarosta centrálního městského obvodu.

Vedení obvodu rovněž zvažuje možnosti dalších změn a vylepšení. Milovníci letního koupání jistě ocení snahu o vylepšení situace koupacího jezírka, které prochází komplexní přípravou, včetně vyčištění dna jezírka a celého filtračního zařízení.

„Zatím se jedná o dílčí opatření směřující k zajištění co možná nejčistější vody a omezení rizika přerušení provozu z důvodu její zdravotní závadnosti. Bohužel technologie biologického čištění vody je již kapacitně nedostačující a technicky i morálně zastaralá, proto je připravován projekt na komplexní modernizaci a zkapacitnění této technologie tak, aby se jezírko opět stalo atraktivním pro návštěvníky areálu,“ upřesnil Petr Baloun.

Obvod děkuje všem potencionálním návštěvníkům, že respektují momentální nucené uzavření areálu. Snaží se pracovat na zdokonalování areálu tak, aby se jeho návštěvníci vždy rádi vraceli k aktivnímu odpočinku právě sem.

„Přes to, že v současné chvíli ani nevíme, kdy budou moci být brány areálu návštěvníkům znovu otevřeny, nemarníme čas a areál se snažíme na sezónu co nejlépe připravit, tak aby co nejlépe sloužil veřejnosti. Držme si palce, aby k otevření mohlo dojít co nejdříve, a v areálu jsme si mohli společně zasportovat,“ dodal David Procházka, starosta centrálního městského obvodu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků