Hlavní obsah
Třída TGM Foto: Jana Matějíková

Přechod pro chodce u katastrálního úřadu ve Frýdku budou řídit semafory

Plynulejší dopravu a bezpečnější přecházení velmi frekventované třídy T. G. Masaryka u katastrálního úřadu ve Frýdku by měly usnadnit semafory. V těchto dnech se budují v místech současného přechodu pro chodce.

Třída TGM Foto: Jana Matějíková
Přechod pro chodce u katastrálního úřadu ve Frýdku budou řídit semafory

Hotovy budou do konce května. Spuštěny do provozu budou ale později, v návaznosti na kolaudační řízení.

„Semafory zde budou osazeny v návaznosti na připomínky a požadavky občanů. Budou v koordinaci se semafory na Rubikově křižovatce, což by mělo zajistit plynulejší provoz a bezpečnější přechod chodců zejména v dopravní špičce. V ranních hodinách zde provoz řídili strážníci, kteří dohlíželi na rychlý a bezpečný přechod žáků do základní a střední školy. Nyní bude provoz na přechodu řídit semafor, a to po celý den. Věřím, že to bude přínosné pro obě strany, tedy chodce i řidiče,“ řekl náměstek primátora Karel Deutscher.

Náklady na vybudování světelného signalizačního zařízení činí 1,8 milionu korun. Realizátorem stavby je městská společnost TS a.s.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků