Hlavní obsah
instalace výstavy FENOMÉN IGRÁČEK Foto: Alena Zavoralová

Poslední týden s Igráčkem v poličském muzeu

Výstavní sály muzea v Poličce po celé prázdniny vystavovaly desítky figurek Igráčka nejrůznějších povolání a charakterů v historických i moderních variantách. Tato interaktivní výstava končí 25. srpna, zájemci mají poslední příležitost k její návštěvě. Děti si pohrají na poli, v kuchyni, v dílně nebo ordinaci.

instalace výstavy FENOMÉN IGRÁČEK Foto: Alena Zavoralová
Poslední týden s Igráčkem v poličském muzeu

„Legendární figurka Igráček, která vznikla v roce 1976, chce potěšit děti a dojmout dospělé. Výstava návštěvníkům představuje historii, bohatou současnost i výrobu oblíbené české hračky. Prohlédnete si desítky figurek nejrůznějších povolání a charakterů s typickým náčiním, nářadím, dopravními prostředky apodobně, které vznikají v lisovně plastů v Korouhvi. Současnou tvorbu budou zastupovat také nové herní řady, např. auta MultiGO. Chybět nebudou ani ostatní výrobky od českého výrobce společenských her a hraček firmy EFKO. Mnohé z nich již 10 let využívá Společnost pro ranou péči pro podporu zdárného vývoje postižených malých dětí,“ informovala Mgr. Stanislava Cafourková, kurátorka výstavy.

„Ve druhé části výstavy se podíváme do starší historie od roku 1880 do roku 1980. Představeny budou celky hraček vážících se k jednotlivým povoláním. Bude na nich patrné, jak se skladba řemesel a zaměstnání měnila s dobou a s pohlavím dítěte. Uvidíte například truhlářské dílny, dopravní prostředky a stroje, hračky spojené se zdravotnictvím a hygienou. Děti dostanou na výstavě mnoho prostoru ke hře. Bude zde připraveno několik zákoutí, která se promění třeba v dílnu, stavební parcelu nebo kuchyni. Samostatná bude herna s Igráčky,“ dodala.

Dveře muzea jsou otevřeny od 9.00 do 17.00 hodin.

Další informace na www.cbmpolicka.cz

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků