Hlavní obsah
Pečení s Potravinovou bankou přišly podpořit známé osobnosti Foto: Jaroslav Hauer

Pečení s celebritami podpořilo maminky samoživitelky

Vánoce se nezadržitelně blíží a k nim patří neodmyslitelně i příprava oblíbeného cukroví. Pečení cukroví z potravinových přebytků od pražské Potravinové banky se zúčastnily i některé známé osobnosti z řad zpěváků a herců.

Pečení s Potravinovou bankou přišly podpořit známé osobnosti Foto: Jaroslav Hauer
Pečení s celebritami podpořilo maminky samoživitelky

Vykrajovat, péct a zdobit do Home Artu na pražském Zličíně přišli herečka a dabérka Regina Řandová, zpěvačka a herečka Dita Hořínková se syny, dětskými hereckými hvězdami Filipem a Viktorem Antoniovými, zpěvák a hudebník Julián Záhorovský a herečka a zpěvačka Kateřina Pechová.

Vánoční pečivo se připravovalo především pro maminky samoživitelky a osoby v těžkých životních situacích, které zažívají právě v adventním čase.

„Společnost Edenred dlouhodobě podporuje Potravinovou banku Praha v boji proti plýtvání potravinami a společnými akcemi s ní a celebritami se snaží zvyšovat povědomí o tomto celosvětovém problému. Ve světě trpí hladem 1,3 miliardy lidí a ročně se jenom v Evropě vyhodí 80 kg potravin na osobu," uvedla manažerka komunikace společnosti Daniela Pedret.

Herečka Regina Řandová prozradila, že ač letos péct nestíhá, tuhle akci ráda podpořila. „To je tak skvělé, že někdo myslí na druhé. A projekt Potravinové banky spolu s podporou společnosti Edenred je skvělý. Jsem moc ráda, že tu dnes můžu být, navíc je tu spousta skvělých lidí a velká legrace,“ prozradila současná hvězda primáckých seriálů, ale i dabingu.

„Já mám radost, je to pro mě taková generálka. Teď budu péct s kamarádkou, tak se alespoň tady přiučím od zkušenějších. A musím říct, že to cukroví z toho těsta, které tu je, je skvělé. Chutné, dobře se s ním pracuje a vypadá to moc hezky,“ svěřila se Kateřina Pechová, manželka českého „Ramba“ a „Tarzana“, zpěváka, herce a držitele Ceny Thálie za muzikál Petera Pechy.

„I když naše profese nás zaměstnává naplno, s klukama si čas děláme vždy, abychom alespoň pár druhů cukroví stíhali. Je to rodinná tradice. A tady v HomeArtu jsme moc rádi. Klukům se podařilo udělat z perníkového těsta velký vánoční strom a taky kapra. Ještě je ozdobíme,“ slíbila Dita Hořínková, a jak se syny řekla, tak udělala.

„Já jsem tady dneska trochu za šéfkuchaře a šéfpekaře. Rozdal jsem úkoly a teď už to jen kontroluji,“ kasal se s humorem sobě vlastním finalista první Česko Slovenské SuperStar Julián Záhorovský, který ale samozřejmě velmi šikovně přiložil ruku k dílu nejen při pečení, ale i při zdobení. „U nás peče maminka a babička, tak já si to užiju alespoň tady a jsem moc rád, že s kolegy a kamarády můžeme pomoci upéct pro maminky samoživitelky a lidi ve složité životní situaci tohle voňavé cukroví,“ dodal Julián.

„Potravinová banka dostává od obchodních řetězců či dodavatelů potraviny, které jsou neprodejné třeba kvůli svému křivému vzhledu. Pomáháme přiblížit veřejnosti problematiku omezení plýtvání potravinami, aby se každý z nás začal chovat odpovědněji,“ uvádí Věra Doušová, ředitelka Potravinové banky Praha.

Atmosféra v prostorách obchodního centra, kdy přímo k pečení zavítali i mnozí nakupující, byla odlehčená, veselá a hlavně příjemně předvánočně naladěná.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků