Hlavní obsah
Okresní finále ve florbalu Ostravských sportovních her. Foto: Josef Zajíc

Ostravské sportovní hry pokračují, přitáhly již tisíce žáků

V září 2019 byly na podnět náměstkyně primátora města Ostravy Andrey Hoffmannové vyhlášeny Ostravské sportovní hry. Magistrát města Ostravy akci pořádá spolu s Asociací školních sportovních klubů od října. Ukončeny budou 18. června příštího roku vyhlášením deseti nejlepších škol.

Okresní finále ve florbalu Ostravských sportovních her. Foto: Josef Zajíc
Ostravské sportovní hry pokračují, přitáhly již tisíce žáků

Ve čtvrtek 28. listopadu dopoledne Ostravské sportovní hry pokračovaly v dalším sportu. Sportovní hala Dubina byla svědkem okresního finále soutěže žákyň a žáků 6. - 7. tříd ve florbale.

Podle hlavní organizátorky Renáty Adamíkové  z Asociace školních sportovních klubů se přihlásilo 35 základních škol. O okresní finále bojovalo 35 družstev chlapců a 19 družstev dívek. Postoupilo šest nejlepších družstev z obou kategorií.

Výsledky:

Dívky 6. - 7. třídy: 1. ZŠ Klegova, Ostrava - Jih, ZŠ gen. Janka - Moravská Ostrava a Přívoz, MOaP, 3. ZŠ Dětská Ostrava - Poruba, ZŠ Mitušova 16, Ostrava - Jih, 5. ZŠ Porubská, Ostrava - Poruba, 6. ZŠ Šenov

Chlapci 6. - 7. třídy: 1. ZŠ Klegova, Ostrava - Jih, 2. ZŠ gen. Píky - MOaP, 3. ZŠ Šenov, 4. ZŠ J. Šoupala, Ostrava - Poruba, 5. ZŠ Porubská, Ostrava - Poruba, 6. ZŠ Srbská, Ostrava - Jih.

Ostravské sportovní hry začaly v říjnu a soutěže potrvají až do května příštího roku. Dle závěrečného sečtení bodů bude deset nejúspěšnějších škol vyhlášeno 18. června 2020 v ostravské Atletické hale na Velkém sportovním dni.

Ambasadory projektu jsou florbalistka Michaela Kubečková, která byla třetí na Mistrovství světa juniorek v roce 2018 a český rekordman v běhu na 100 metrů Zdeněk Stromšík.

„Jsem ráda, že se letošních Ostravských sportovních her zúčastňuje přes 6 tisíc dětí z 54 základních škol. Dnešní den mě potěšil. Družstva v okresním finále ve florbalu bojovala o postup do dalšího kola. Věřím, že jsme založili novou, silnou ostravskou tradici a že se do příštího ročníku zapojí další školy a děti,” řekla po ukončení turnaje ve florbalu Andrea Hoffmannová, náměstkyně primátora města Ostravy pro školství a sport.

Přihlášené školy získaly pro své sportovce sadu rozlišovacích dresů, určených k reprezentaci školy. Každý zapojený žák dostane sportovní láhev s logem projektu. Školy získávají body za výsledky svých družstev v soutěžích a i za pořádání obvodních a okresních kol.

„Disciplíny pro žáky prvních až pátých tříd, ve kterých ve dvou kategoriích měří své síly jsou: florbal, vybíjená, atletický trojboj, sportovní gymnastika a minifotbal. Starší děti ze šestých až devátých tříd ZŠ a víceletých gymnázií se utkávají v halové kopané, florbalu, házené, šplhu, přespolním běhu, sportovní gymnastice, basketbalu, volejbalu, minifotbalu, atletickém čtyřboji a v Poháru rozhlasu v atletice,” informovala za AŠSK Renáta Adamíková ze ZŠ B. Dvorského.

Další informace o projektu i průběžný bodový na https://www.assk.cz/

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků