Hlavní obsah
Lékaři MUDr. Ivan Kalivoda, MUDr. Veronika Jablonská a vrchní sestra Bc. Eva Jalůvková u nové postele na oddělení ORL. Foto: Martin Janík

Nemocnice Nový Jičín zakoupila 65 nových moderních lůžek

Nemocnice Nový Jičín nabízí na dalších odděleních vyšší komfort v podobě nově zakoupených lůžek. Celkem 65 elektricky ovladatelných polohovaných lůžek společně s novými matracemi zajišťuje větší pohodlí a snadnou manipulaci jak pro pacienta, tak pro obsluhující personál.

Lékaři MUDr. Ivan Kalivoda, MUDr. Veronika Jablonská a vrchní sestra Bc. Eva Jalůvková u nové postele na oddělení ORL. Foto: Martin Janík
Nemocnice Nový Jičín zakoupila 65 nových moderních lůžek

Celkem šest kusů nových lůžek je umístěno na gynekologickém oddělení, dalších 22 lůžek na obou chirurgických odděleních, čtyři lůžka jsou na porodním oddělení a po 11 kusech lůžek na ORL, ortopedickém a urologickém oddělení.

„Nejde o první pořízení lůžek v posledních letech, ale větší sérii nákupu v rámci plánované obnovy lůžkového fondu. Plánujeme postupně nahrazovat starší postele novými, kvalitnějšími a pohodlnými v celé nemocnici,“ uvedla manažerka ošetřovatelské péče novojičínské nemocnice Mgr. Petra Czyžová.

Kvalitní lůžka jsou základem zvyšování kvality poskytované péče. „Lůžka jsou vhodná také pro pacienty s vyšší hmotností nad 200 kilogramů i pro lidi s vyšší postavou. Lůžka mají navíc dvoudílné sklopné plastové postranice pro snadnou manipulaci s pacientem. Díky ovladači si může každý pacient sám polohovat jednotlivé díly ložné plochy a také nastavit výšku lůžka,“ sdělila Mgr. Czyžová s tím, že celková investice přesáhla 2,5 milionu korun.

Důležitá je i kvalita matrací, které pacientům mohou zpříjemnit pobyt na lůžku. Díky speciálním zdravotním matracím s antidekubitním jádrem se sníží riziko vzniku dekubitu (proleženin), což jsou různě rozsáhlé rány vznikající především u dlouhodobě ležících pacientů.

Nemocnice Nový Jičín je ve svém regionu jedinou nemocnicí s komplexní strukturou poskytované zdravotní péče. Součástí nemocnice je i nadregionální špičkové Komplexní onkologické centrum Nový Jičín. Od ledna 2006 je Komplexní onkologické centrum součástí sítě třinácti onkologických pracovišť v celé České republice, která splňují náročné požadavky dané Českou onkologickou společností.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků