Hlavní obsah
V pořadí již druhý kvalifikační kurz pro budoucí sanitáře otvírá pro zájemce Nemocnice Český Těšín. Foto: Radka Miloševská

Nemocnice Český Těšín zaučí kurzem další sanitáře

V pořadí již druhý kvalifikační kurz pro budoucí sanitáře otvírá pro zájemce Nemocnice Český Těšín, člen skupiny AGEL. Patnácti účastníkům nabídne to nejlepší z teorie i praxe. Vychovává si tím vlastní nelékařský zdravotnický personál a umožní občanům města smysluplně se uplatnit na trhu práce.

V pořadí již druhý kvalifikační kurz pro budoucí sanitáře otvírá pro zájemce Nemocnice Český Těšín. Foto: Radka Miloševská
Nemocnice Český Těšín zaučí kurzem další sanitáře

První kurz úspěšně absolvovalo 11 účastníků, z toho dva našli práci přímo ve zdejší nemocnici. Podzimní kurz poskytl rekvalifikaci celkem 9 ženám a 2 mužům ve věku od 20 do 50 let, kteří využili nabídku kurzu buď z úřadu práce, nebo přišli z hostinské, obchodní či strážní činnosti a výrobního závodu. Všichni účastníci si kurz chválili a dva z nich jsou dokonce nyní zaměstnanci Nemocnice Český Těšín.

Teoretické základy získávají všichni kurzisté v odborných učebnách Agel Střední a vyšší odborné zdravotnické školy, praxi během kurzu poskytne sama Nemocnice Český Těšín.

Do kurzu sanitář se mohou přihlásit zájemci starší 18 let s ukončeným základním vzděláním a v dobrém zdravotním stavu. Stačí vyplnit přihlášku z webových stránek Nemocnice Český Těšín a zaslat ji nejpozději do 28. února elektronicky e-mailem na adresu alice.ruckova@nct.agel.cz, nebo poštou na adresu Nemocnice Český Těšín a.s., Mgr. Alice Ručková, MBA, Ostravská 783, Český Těšín, 73701.

Kurz poběží od začátku března do června 2020 dvakrát týdně v odpoledních hodinách. „Díky zázemí naší AGEL Střední zdravotnické školy budeme při výuce využívat například makety orgánů lidského těla nebo odborné učebny, které jsou zařízené jako nemocniční pokoje. Oproti jiným kurzům můžeme nabídnout účastníkům velmi dobrou teoretickou přípravu i navazující praxi na lůžkových odděleních Nemocnice Český Těšín, stejně jako na pracovišti patologie, operačních sálech, rehabilitaci, v laboratořích a nemocniční lékárně,“ uvedla Mgr. Alice Ručková, členka představenstva českotěšínské nemocnice.

Kvalifikační kurz končí praktickou a teoretickou zkouškou. Účastník kurzu zaplatí částku 5 900 korun včetně studijních materiálů. „Úspěšné absolventy rádi přivítáme v řadách našich zaměstnanců, pokud to umožní aktuální volná místa. Když splní podmínky nástupu do zaměstnaneckého poměru Nemocnice Český Těšín, nabízíme dokonce vrácení účastnického poplatku,“ zdůraznila Mgr. Alice Ručková s tím, že otevření kurzu sanitář zařadí Nemocnici Český Těšín mezi akreditovaná zdravotnická zařízení, která mohou vzdělávat nelékařské zdravotnické pracovníky.

Sanitář poskytuje zdravotní péči pacientům pod odborným dohledem zdravotnického pracovníka, denně empaticky přistupuje k pacientům i jejich potřebám. Zvládá pomocné činnosti, jako je například převoz pacientů na vyšetření i jejich polohování s cílem prevence proleženin, manipulace s technickým vybavením v nemocničních pokojích i na operačních sálech, dovoz stravy na oddělení i převzetí a ukládání léčiv pro pacienty.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků