Hlavní obsah
Pavel Helan a Nečekaně darované ticho Foto: Michaela Syrová

Moje nová píseň ať je inspirací a povzbuzením pro lidi v této nelehké době, vzkazuje Pavel Helan

Nečekaně darované ticho dal název své nové skladbě Pavel Helan, zpěvák a autor hudby i textu v jedné osobě. Do éteru ji pustil na začátku dubna a velice kladné ohlasy na sebe nenechaly dlouho čekat.

Pavel Helan a Nečekaně darované ticho Foto: Michaela Syrová
Moje nová píseň ať je inspirací a povzbuzením pro lidi v této nelehké době, vzkazuje Pavel Helan

Dojem z nové písničky navíc téměř vzápětí výrazně umocnil klip, který již zhlédlo na pětadvacet tisíc fanoušků. Ti vesměs děkují za mimořádné hudební pohlazení po duši propojené s krásnou přírodou.

Jak tedy Nečekaně darované ticho vzniklo? „Píseň se narodila pár dní po vyhlášení nouzového stavu. Napsal jsem ji v malebné osadě Kačerov v Orlických horách, když jsem chtěl vyjádřit svoje pocity k aktuální situaci, ve které se nacházíme. Je to píseň o naději, smyslu a mimo jiné je inspirovaná žalmem 131. Nahrál jsem ji jako demo na kytaru a pak jsme natočili klip,” přiblížil okolnosti Pavel Helan.

Klip k písni sklízí uznání a od prvopočátku ho doprovází komentáře typu: „Záběry mě vážně fascinují” nebo „Klip je neskutečný“.

Dejme proto znovu slovo interpretovi, aby vylíčil, kde a jak spatřil světlo světa: „Vznik klipu je pro mě zázrakem. Poté, co moje přítelkyně Michaela slyšela píseň, spontánně se rozhodla, že natočí videoklip (přestože nikdy žádný klip netočila). Prostě vzala mobil, já kytaru a vyšli jsme do přírody. Vůbec jsem netušil, co z toho může vzniknout, a když se dívám na klip, jsem stále překvapen.”

Události kolem skladby Nečekaně darované ticho nabraly však spád hned od počátku: „Mezitím, kdy můj cellista Štěpán Švestka doma v obýváku natáčel smyčcové kvarteto, jsem nasadil roušku a vyjel do Ostravy natočit výslednou studiovou verzi. Píseň jsem poté ještě mohl zahrát v přímém přenosu České televize, v rámci mše svaté z Komunitního centra Matky Terezy v Praze,” vrátil se o pár týdnů zpět autor.

Na úplný závěr pak Pavel Helan vzkázal: „Nadšený počin mojí přítelkyně může být inspirací pro další amatérské kameramany. A moje píseň ať je inspirací a povzbuzením pro lidi v této nelehké době. To bych si opravdu přál.”

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků