Hlavní obsah

Mateřské školy v Plzni se otevřou v omezeném provozu od 25. května

Mateřské školy v Plzni se otevřou společně se základními školami od pondělí 25. května. Mateřské školy budou fungovat v omezeném režimu tak, aby bylo ochráněno především zdraví dětí i zaměstnanců.

Mateřské školy v Plzni se otevřou v omezeném provozu od 25. května

Na pondělním zasedání Zastupitelstva města Plzně o tom informovala radní pro oblast školství Lucie Kantorová.

„Provoz bude fungovat v omezeném režimu a za přísných hygienických opatření. Jeho pravidla vycházejí z metodiky Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky. Apelujeme tedy na rodiče, aby si pokud možno ponechali své děti doma a do mateřské školy je dali jen v nezbytně nutných případech,“ uvedla Lucie Kantorová.

V mateřských školách budou kolektivy dětí minimální, budou dodržována striktní hygienická pravidla, nebudou probíhat edukativní programy v plném rozsahu, děti se budou co nejvíce pohybovat venku. Nošení roušek dětem od dvou do sedmi let v mateřských školách vláda nenařídila.

Radní připomněla, že město zajistilo mateřským školám ochranné prostředky, jako jsou například teploměry pro případné měření teploty dětem při příznacích respiračního onemocnění, jednorázové rukavice, mýdla či dostatek úklidových prostředků s dezinfekčním

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků