Hlavní obsah
Luk a šípy mladého lučištníka. Foto: Policie ČR

Lučištník, který střílel ženě šípy do okna, skončil v policejní cele

Střílením šípů z luku do okna chtěl o uplynulém víkendu ve Valašských Kloboukách zastrašit devatenáctiletý mladík o jedenáct let starší ženu. Naštěstí se nikomu nic nestalo a policisté lučištníka umístili do cely.

Luk a šípy mladého lučištníka. Foto: Policie ČR
Lučištník, který střílel ženě šípy do okna, skončil v policejní cele

„Mladý muž se dopustil zřejmě přestupku proti občanskému soužití, když se o víkendu rozhodl zastrašit ženu z Valašských Klobouk. Vybral si způsob vskutku originální. Z dřevěného luku střílel v osm hodin večer do jejího okna šípy. Ve správním řízení mu hrozí několikatisícová pokuta,“ informovala v úterý 18. prosince policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Mladík nejprve házel do okna kamínky a žena proto zavolala na linku tísňového volání policie. Policisté ho usměrnili a muž odešel domů. Po pouhých třiceti minutách však hlídku policistů z Valašských Klobouk poslal operační důstojník na stejné místo znovu.

„Tentokrát žena oznámila, že zřejmě tentýž muž střílí do jejího okna šípy. Střelec, který později nadýchal 1,21 promile alkoholu, přiznal, že ji chtěl zastrašit. Vystřelil asi desetkrát, naštěstí nikomu neublížil ani nic nepoškodil. Důvodem měly být dřívější nevyřešené spory,“ sdělila mluvčí.

Policisté mladíka zajistili, převezli do policejní cely a po několika hodinách, kdy byl schopen si uvědomit důsledky svého jednání, ho propustili.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků