Hlavní obsah
Foto: Promo Mi Martef

Liberální klezmer v podání plzeňské kapely Mi Martef zazní na Malé scéně za oponou

Chaverut neboli série programů věnovaných Izraeli je ve Valašském Meziříčí v plném proudu. Do jeho programu se i letos zapojila také Malá scéna za oponou místního Kulturního zařízení a v neděli 12. března nabízí koncert plzeňské klezmerové kapely Mi Martef. Začátek koncertu je v 19.30 hodin.

Foto: Promo Mi Martef
Liberální klezmer v podání plzeňské kapely Mi Martef zazní na Malé scéně za oponou

V posledních letech přispívá do programu festivalu Chaverut také Malá scéna za oponou zařazením koncertu, který přesně zapadá do dané koncepce. V letošním roce se ve Valašském Meziříčí představí první plzeňská kosmopolitně-liberální klezmerová skupina Mi Martef, přeloženo „ze sklepa“.

Opravdový zpěv křehké zpěvačky a zakladatelky kapely Karol Kašeové doprovází Ivan Kudrna na festovní kontrabas, Jarek Jurečka na skočnou harmoniku a Peter Heider na tklivé housle. Jejich repertoár, který obsahuje moudré i rozverné písně Židů se klene od Birobidjanu, přes Belz až po sefardské Toledo.

Vstupenky na tento koncert jsou dostání také v předprodeji a to v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků