Hlavní obsah
Zábavná věda, pro malé i velké Foto: Ivana Borovková

Letní novinky v plzeňské Techmanii

Techmania Science Center, plzeňské centrum vědy, si toto léto pro své návštěvníky připravilo několik novinek. Tou největší je rozhodně nová interaktivní expozice Inženýr, která byla navržena a vytvořena přímo v samotném science centru.

Zábavná věda, pro malé i velké Foto: Ivana Borovková
Letní novinky v plzeňské Techmanii

Na začátku července byla veřejnosti otevřena dlouho očekávaná expozice Inženýr, jež představuje obor inženýrství v jeho základním pojetí. Zahrnuje čtyři hlavních okruhy, a to: stavitelství, mechanika, chemický inženýr a elektroinženýr. Ti nejmenší si mohou vyzkoušet své stavařské dovednosti, zahrát si na zedníky nebo architekty.

Pro děti od 7 do 10 let je v části mechaniky připravena možnost sestavení hodinového strojku, převodovky nebo závody autíček na dráze. Starší děti si vyzkouší, zda by se díky svému talentu mohly živit programováním nebo prací s elektrickými obvody jako elektroinženýři, případně vývojem léků jako chemičtí inženýři.

Jednotlivé exponáty záměrně nejsou doplněny rozsáhlými popisky a vysvětlivkami, aby si budoucí inženýři na vše přišli sami. Součástí expozice je také kino herna, kde mohou návštěvníci načerpat nové síly při sledování filmů a tematických dokumentů.

Vzhůru do vesmíru

Další z novinek na návštěvníky čeká ve 3D Planetáriu Techmanie, které bylo první svého druhu v České republice. Program je každý den opravdu bohatý a nové filmy přibývají.

Toto léto se v planetáriu promítá novinka s názvem Robinsonka. Film vypráví příběh z prostředí staré měsíční základny, kde návštěvníci prožijí dobrodružství s hlavní hrdinkou Sárou a jejími průvodci. Podaří se trosečnici zprovoznit základnu u Hadleyho brázdy, kde před více než sto lety přistála výprava Apollo 15?

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků