Hlavní obsah
Foto: Promo Born for Metal

Kdo je pověrčivý, nesmí do M-klubu aneb Pořádný metalový nářez v pátek třináctého

Pátek třináctého je většinou spojený s nešťastným dnem. V M-klubu ve Valašském Meziříčí se tohoto data ale nebojí a rozjedou jej v metalovém duchu. Uskuteční se zde totiž akce Born for metal, na které zahraje pět skvělých metalových kapel Avenger, Nahum, Legion, Fatality a B.B.R. Začátek je ve 20 hodin.

Foto: Promo Born for Metal
Kdo je pověrčivý, nesmí do M-klubu aneb Pořádný metalový nářez v pátek třináctého

Složení kapel na první metalové akci tohoto roku v meziříčském M-klubu je více než silné. Pětice účinkujících se zde sejde pod hlavičkou večera Born for Metal vol. II.

Death thrashová kapela Nahum z Ostravy má na svém kontě dvě kritiky i fanoušky přijatá alba. To prozatím poslední s názvem And The Chaos Has Begun vyšlo v roce 2015 a velmi dobře bylo přijato především v zahraničí. Parta se objevila na festivalech jako Metalgate Czech Death Festu či Rockstadt extreme music festu.

Stálicí a velkou legendou české scény je bezpochyby uskupení Avenger z Volyně, kterou prošla řada skvělých muzikantů a osobností tuzemské scény. Přesto základními kameny kapely jsou Petr Rámus Mecák a Honza Kapák, který zároveň má na starosti nahrávací studio Hellsound. Kapela se vždy pohybovala v temných vodách death a black metalu. Svými skvělými hudebními počiny a neutuchající aktivitou se Avenger nesmazatelně zapsal tučným písmem do temné historie českého undergroundu.

Třetím želízkem do metalového ohně pátku třináctého jsou pánové z brněnské kapely Fatality, jejichž vznik se datuje až do roku 1992. Za tu dobu nahráli tři alba a dělali předskokany španělským Haemorrhage.

Temný death metal přiveze do klubu kapela Legion z Lysé nad Labem. A po dvaceti letech existence sebe sama našla novojičínská kapela B.B.R. Kapela patřičně rozkročena mezi thrash metalem a hard core návštěvníky určitě rozmetá na kusy.

Vstupenky na akci Born for Metal vol. II jsou k dostání také v předprodeji v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí nebo online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků