Hlavní obsah
Jarní svod loveckých plemen v Pilníkově Foto: Jaroslav Blažek

Jarní svod loveckých plemen letos proběhl v Pilníkově

Okresní myslivecký spolek ČMMJ Trutnov každý rok pořádá jarní svod psů všech loveckých plemen. Letošní svod připadl na sobotu 18. dubna a jeho organizací bylo pověřeno pilníkovské myslivecké sdružení Krakonoš.

Jarní svod loveckých plemen v Pilníkově Foto: Jaroslav Blažek
Jarní svod loveckých plemen letos proběhl v Pilníkově

Svod se konal na myslivecké chalupě v Pilníkově, kde bylo pro všechny příchozí zajištěno teplé i studené občerstvení a nápoje.

Po úvodním nástupu a fanfárách v podání Jaroslava Rejdáka, přivítal všechny přítomné člen kynologické komise Vladislav Valenta. Hned po přivítání začalo vlastní hodnocení. Nejprve každému psu Vladislav Valenta zkontroloval tetování nebo přečetl čip, mezitím MVDr. Jaroslav Čechura ověřil platnost očkování, a následně MVDr. Nosek posoudil každého mladého psa nebo fenku vzhledem ke standardu.

To zjednodušeně znamená, že kontroloval výšku v kohoutku, zbarvení, barvu oka, sílu kostry, chrup, skus, povahu a další. U většiny psů to nebyl problém, ale některým se obzvláště kontrola chrupu vůbec nelíbila. Nakonec ale stejně byl chrup zkontrolován i jim.

Svodu se zúčastnilo celkem 32 psů pěti plemen – ohaři, barváři, honiči, jezevčíci, teriéři a slídiči z blízkého i vzdáleného okolí.

Závěrem se patří poděkovat pořadatelskému OMS Trutnov i MS Krakonoš Pilníkov za vzornou přípravu celé akce, včetně zapůjčení prostor a zajištění občerstvení.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků