Hlavní obsah
Foto: Artmat

Invalidovna nabízí prodej mini uměleckých děl v cigaretových automatech

Malá umělecká díla volně prodejná v cigaretových automatech, to je projekt Artmat. Po úspěšné instalaci minulý rok v Krymské ulici se objevuje další zrestaurovaný automat v karlínské Invalidovně v Praze. Představí fotografický projekt Terezy Bonaventurové.

Foto: Artmat
Invalidovna nabízí prodej mini uměleckých děl v cigaretových automatech

Princip automatu na umění je jednoduchý - v krabičkách o velikosti těch cigaretových najdete umělecká díla v miniaturních velikostech. Ta jsou vždy vytvářena v limitovaném počtu kusů a jsou autory podepsána. Nejčastěji se objevuje ilustrace, kresba, či fotografie.

„Ke spolupráci se Studiem ALTA jsme se dostali přes otevřenou výzvu vyhlášenou na začátku letošního roku. Líbí se nám hodnoty, na kterých organizace staví i možnost podílet se na oživení této barokní památky,” uvedla spoluorganizátorka projektu Petra Widžová.

„Díla si zachovávají exkluzivitu a jejich hodnota může do budoucna růst. Každý si může vytvořit svoji uměleckou sbírku,” dodala kolegyně Josefína Frýbová.

Věnuje se cestování a památkám

Tereza Bonaventurová se ve svém projektu zabývá odvrácenou tváří okolí nejslavnějších památek i hodnotami cestování celkově. Fotografie mají navíc formu miniaturních pohledů, které se dají reálně poslat poštou.

V automatu jsou i risografie Martina Czellera, nášivky Přemka Černého, ilustrace Evy Jaroňové a fotografie od Radima Dibdiaka. Automat je otevřen denně, od pondělí do pátku od 15.00 do 22.00 a o víkendu od 10.00 do 22.00. Krabička stojí sto korun.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků