Hlavní obsah

Hřbitovy budou o Velikonocích v Brně otevřené, návštěvu by lidé měli ale zvážit

Brněnské hřbitovy o Velikonocích otevřou své brány. Vzhledem k trvajícímu nouzovému stavu ale návštěvníky čeká řada omezení. Zejména senioři by měli zvážit odsunutí návštěvy hrobů svých blízkých na pozdější dobu. I přes všechna opatření je pobyt venku stále potenciálním rizikem pro jejich zdraví.

Hřbitovy budou o Velikonocích v Brně otevřené, návštěvu by lidé měli ale zvážit

„Od čtvrtka 9. dubna do pondělí 13. dubna budou Ústřední a židenický hřbitov otevřeny od 7 do 19 hodin. Ostatní příměstské hřbitovy bude možné navštívit od 7 do 21 hodin. Lidé ale musejí počítat s řadou omezení, která mají za cíl snížit riziko nákazy jak zaměstnanců hřbitovů, tak návštěvníků,“ uvedl náměstek primátorky Petr Hladík.

Do areálu Ústředního hřbitova se tak lidé dostanou pouze hlavní vstupní branou od zastávky MHD Ústřední hřbitov, vjezdovou branou z ulice Jihlavské a brankou od parkoviště krematoria. Vrátnice Lány je pro vozidla uzavřena. Přístup na pohřebiště je umožněn pouze pěším otevřenými brankami.

V Židenicích je otevřeno do 19 hodin, vrátnicí Lány se příchozí dostanou pouze do 15.00 hodin (pondělí až pátek). Branka od zastávky MHD je zavřena trvale.

Nebude možné si vypůjčit nářadí a na hřbitově v Židenicích zůstávají uzavřené toalety. Na Ústředním hřbitově mohou lidé využít mobilní WC.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků