Hlavní obsah
Helena Vondráčková na koncertním pódiu. Foto: Iveta Vartová

Helena Vondráčková vyrazí na turné Vzhůru k výškám, zazpívá ale i v polských Sopotech

Legenda české populární hudby Helena Vondráčková oznámila už koncem minulého roku, že v dubnu 2020 vyrazí na velké česko-slovenské turné Vzhůru k výškám. Přitom velký ohlas mělo i její loňské turné Dlouhá noc, jehož poslední zástavka proběhla 22. prosince ve vyprodané pražské Lucerně.

Helena Vondráčková na koncertním pódiu. Foto: Iveta Vartová
Helena Vondráčková vyrazí na turné Vzhůru k výškám, zazpívá ale i v polských Sopotech

„Tradiční předvánoční Lucerna je vždycky top koncert sezony, Helena nikdy nezklame a pokaždé něčím překvapí. Letos to mělo od začátku spád a netradičně se začalo od osvědčené hitovky, která patří již mnoho let k závěrečnému bloku a vrcholu koncertu Vzhůru k výškám, což jsem později pochopila jako předzvěst nového turné, které ponese stejný název. Helena byla v naprosto výborné hlasové formě, což dokonale předvedla se 4Tenory v klasice Somewhere, při kterém mi doslova spadla brada a publikum zvedla ze židlí a odměnila interprety dlouhým bouřlivým "standing ovation". Milým překvapením byla i výborná Olga Lounová, se kterou si Helena střihla duet Toužím. Tradičně roztančený závěr koncertu je tentokrát poněkud protáhl o nezvyklé množství přídavků,“ zhodnotila zpěvaččinu show v pražské Lucerně oděvní návrhářka Iveta Vartová.

A rok 2020? Vedle celé řady koncertů by měla Helena Vondráčková vydat novou autorskou desku a v březnu převezme v Národní opeře v ukrajinském Kyjevě cenu pro Osobnost roku.

„Letos půjde o jubilejní rok, přelomový rok 2020. A tak jsem se rozhodla celé turné pojmenovat Vzhůru k výškám. Netřeba asi dodávat, že jsem se nechala inspirovat názvem mého velkého hitu z filmu S tebou mě baví svět,“ říká zpěvačka, kterou tradičně doprovodí kapela Charlie Band.

„Už teď mohou prozradit, že celé turné odstartuji 4. dubna ve společenském centru UFFO v Trutnově. A jako hosty jsem si pozvala úžasnou taneční skupinu Tap Academy Prague, kterou vede mistr světa ve stepu Tomáš Slavíček,“ doplnila Helena Vondráčková.

Další zastávky koncertní šňůry právě management zpěvačky dolaďuje a sdělí je veřejnosti prostřednictvím tiskových zpráv a také na internetových stránkách a sociálních sítích zpěvačky.

Vedle koncertů zpěvačka vystoupí na celé další řadě vystoupení na plesech, charitativních akcích nebo v televizních pořadech doma, ale také v Polsku a Německu. V létě by měla zazpívat na festivalu v polských Sopotech a v Chicagu.

V sobotu 18. ledna zazpívá na koncertu Nejslavnější české muzikály, který proběhne v pražské O2 Aréně. Zazní největší muzikálové árie Karla Svobody a Michal David. Za doprovodu více než stočlenného orchestru se publikum zaposlouchá do největších hitů z muzikálů Dracula, Monte Cristo, Golem, Noc na Karlštejně, Kleopatra, Tři mušketýři, Angelika a Muž se železnou maskou. Tyto hity a mnohé další si zazpívají největší hvězdy českého muzikálu.

Vedle Heleny Vondráčkové vystoupí na jedinečném koncertu také Daniel Hůlka, Josef Vojtek, Marian Vojtko, Lucie Bílá, Petr Kolář, Jan Kopečný, Michaela Gemrotová, Radka Fišarová a další.

Zastávky turné Vzhůru k výškám 2020

4. 4. Trutnov
9. 4. Turnov
9. 5. Tachov
29. 5. Klatovy
5. 6. Česká Lípa
19. 6. Praha (Hudební divadlo Karlín)
26. 9. Moravské Budějovice
30. 10. Zlín
31. 10. Chrudim
6. 11. Soběslav
14. 11. Sušice
2. 12. Liberec
4. 12. Jihlava
5. 12. Karlovy Vary
12. 12. Varnsdorf
18. 12. Hradec Králové
20. 12. Praha (Lucerna)

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků