Hlavní obsah
cyklistika Foto: Brychta Jan

Frýdek-Místek je cílem špičkové cyklistiky

Statutární město Frýdek-Místek se znovu stane součástí Czech Cycling Tour, prestižního a největšího etapového závodu profesionálních cyklistů v České republice. V pátek 11. srpna je na programu etapa Olomouc – Frýdek-Místek.

cyklistika Foto: Brychta Jan
Frýdek-Místek je cílem špičkové cyklistiky

Součástí etapy je okruh kolem města s dojezdem na Zámecké náměstí ve Frýdku, kde bude od 15 hodin připraven i doprovodný program s kapelou Premiér.

Podle organizátorů se závodu zúčastní 18 špičkových profesionálních týmů a peloton bude čítat 144 závodníků. Přijedou i čtyři týmy z letošního Giro d´Italia. Ze stáje Bora se představí Leopold König a Jan Bárta. Hvězdou polské stáje CCC Sprandi Polkowice bude Jan Hirt, v sestavě se objeví také Michal Schlegel a František Sisr. České stáje pojedou dvě. Elkov Author posílá do boje osmičku Tomáš Bucháček, Pavel Camrda, Josef Černý, Vojtěch Hačecký, Martin Hunal, Alois Kaňkovský, Michael Kukrle a Jiří Polnický. CK Příbram Fany Gastro přijede s následující sestavou: Martin Boubal, Martin Hebík, Robert Malik, Jan Stöhr, Pavel Stöhr, Pavel Gruber, Jiří Kala a Jan Pleva.

V rámci etapy Olomouc – Frýdek-Místek cyklisté přijedou do města od Palkovic. Z důvodu posunutí startu celé etapy to bude oproti původním informacím o hodinu později, tedy před půl pátou odpoledne. Projíždět budou ulicí Palkovická, ze které odbočí na Kvapilovu. Od půl páté do pěti hodin se bude peloton pohybovat po komunikaci 17. listopadu, pokračovat bude po J. Opletala a Revoluční na Zámecké náměstí, odkud bude plynule navazovat na okruh kolem města. Cyklisté projedou náměstím a po ulici Revoluční a Bruzovská budou pokračovat na Sedliště, pojedou přes Bruzovice, Pazdernou, Dobrou, Nošovice, Vyšní Lhoty, Raškovice a Skalici do Starého Města, odkud zamíří opět do centra města. Zhruba od půl šesté do šesti hodin budou projíždět po místních ulicích Jamnická, Slezská, T. G. Masaryka a Radniční až na Zámecké náměstí.

Město tak bude opět součástí závodu profesionálních cyklistů elitních mezinárodních týmů, což je příležitost k jeho zviditelnění. Nejen příznivce cyklistiky tak ve Frýdku-Místku čeká atraktivní podívanáNávštěvníci budou moci opět nahlédnout do zázemí jednotlivých elitních stájí, které se usídlí na frýdeckém náměstí. Atraktivní pro ně bude také průjezd závodníků náměstím v rámci rychlostní prémie, ale také jejich následný příjezd do cíle na náměstí z ulice Radniční, podél které mohou všichni přítomní vytvořit kordón s pravou sportovní a cílovou atmosférou,“ láká náměstek primátora Karel Deutscher.    

DOPRAVA: V trase závodu budou nutná dopravní omezení. Půjde převážně o plovoucí uzavírky, takže dotčené komunikace budou uzavírány postupně zhruba půl hodiny před příjezdem pelotonu a po jeho projetí budou opět plně průjezdné. „Jediné větší omezení se dotkne Zámeckého náměstí ve Frýdku a přilehlých ulic Zámecká a Radniční, které budou po celý den uzavřeny. Autobusové linky číslo 7 a 14, které zajíždějí na náměstí, budou v den závodu končit a vyjíždět ze zastávky u Kauflandu,“ připomenul náměstek Deutscher s tím, že o uzavírkách v okolí frýdeckého náměstí již nyní informuje dopravní značení. 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků