Hlavní obsah
Trpělivá práce přinesla ovoce. Dorostenci klubu Tenis Slovácko dosáhli historického úspěchu. Foto: Tenis Slovácko

Dorost Tenis Slovácko slaví historický úspěch, z MČR přivezl 6. místo

Výjimečný úspěch si v minulém týdnu odvezl dorostenecký tým sportovního klubu Tenis Slovácko z mistrovství České republiky družstev. To se konalo na kurtech TK Sparta Praha. V konkurenci 12 nejlepších týmů z celé republiky vybojovalo sedm statečných tenistů šestou příčku.

Trpělivá práce přinesla ovoce. Dorostenci klubu Tenis Slovácko dosáhli historického úspěchu. Foto: Tenis Slovácko
Dorost Tenis Slovácko slaví historický úspěch, z MČR přivezl 6. místo

Mistrovství probíhalo téměř týden a zúčastnily se ho nejlepší družstva republiky.

„Když pomineme giganty z Prahy, Prostějova a Přerova, což jsou týmy s obrovským zázemím, tak právě my jsme se umístili hned za nimi a zanechali jsme tak za sebou všechny velké kluby z celé České republiky. Je to úspěch o to větší, že jsme malým klubem z okresního města,“ radoval se prezident klubu Tenis Slovácko a zároveň kapitán družstva dorostenců David Mišťúrik. A dodal, že tento úspěch by se neobešel bez největších podporovatelů klubu, České zbrojovky a.s. a společnosti Tradix, kteří celoročně podporují přípravu hráčů Tenisové akademie Slovácko.

V dorosteneckém týmu Tenisu Slovácko nemohla chybět ani jeho aktuálně největší opora, Josef „Pepíno“ Zapletal. „Nejtěžší byl asi poslední zápas s TK Neridé, tam už jsme byli hodně vyčerpaní a unavení. Ale na druhou stranu jsme měli skvělý tým a byla sranda, to je taky důležité,“ svěřil se Josef Zapletal.

O vysoké kvalitě turnaje svědčí také fakt, že se na mistrovství představily i dvě nové daviscupové hvězdy, dvojice Jonáš Forejtek a Jiří Lehečka. „Samozřejmě bych si Davis Cup jednou rád zahrál. Ale když jsem je sledoval při zápase, vidím, že mají rychlejší výměny a oproti mně jsou lepší vlastně ve všem. Musím ještě hodně trénovat,“ usmívá se Pepíno.

Na historickém výsledku má podle šéftrenéra Tenisové akademie Slovácko Jana Svobody velkou zásluhu soustavná a dlouhodobá práce, která nyní přináší ovoce. „Hráče ze Slovácka v akademii vychováváme už 11 let od prvních krůčků. Šesté místo na mistrovství České republiky je pak výsledkem naší soustavné a trpělivé práce, a především největším oceněním. I proto jsme ve spolupráci s partnery rozběhli nový projekt „HRAJ VÍCE“, ve kterém mají všichni hráči akademie možnost využívat ve volných termínech halu i venkovní kurty na Rybníčku zdarma,“ říká Jan Svoboda.

Složení vítězného týmu:

Kateřina Kocí, Michaela Kuchařová, Matyáš Alan, Josef Zapletal, Ondřej Válek, David Mišťúrik, Ondřej Hlavoň

Realizační tým:

Kapitán družstva: David Mišťúrik, trenéři: Michal Tabara, Pavel Štěpánek

Celkové pořadí MČR družstev v kategorii dorostu:

1. TK AGROFERT Prostějov

2. TK Sparta Praha

3. TK PRECHEZA Přerov o.s.

4. I.ČLTK Praha

5. TK Neridé

6. TENIS SLOVÁCKO z.s.

7. TENIS-CENTRUM DTJ HK

8. SK HAMR, z.s.

9. TK Škoda Plzeň

10. Severočeská tenisová o.s.

11. TK DEZA Valašské Meziříčí

12. LTC České Budějovice

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků