Hlavní obsah
Momentálně jedenáctý FBC ČPP Bystroň Group Ostrava se v Bohumíně utká s pražskou Spartou, která je v žebříčku superligy aktuálně čtvrtá. Foto: FBC ČPP Bystroň Group Ostrava

Do Bohumína přijedou v pátek večer špičkoví florbalisté, čeká se velká florbalová párty

Bohumínská sportovní hala bude v pátek 6. prosince od 18 hodin hostit duel 15. kola superligy florbalistů. V něm se aktuálně jedenáctý celek tabulky FBC ČPP Bystroň Group Ostrava utká s pražskou Spartou, která je momentálně čtvrtá. Na Bohumíňáky čeká pravá florbalová párty.

Momentálně jedenáctý FBC ČPP Bystroň Group Ostrava se v Bohumíně utká s pražskou Spartou, která je v žebříčku superligy aktuálně čtvrtá. Foto: FBC ČPP Bystroň Group Ostrava
Do Bohumína přijedou v pátek večer špičkoví florbalisté, čeká se velká florbalová párty

Pořádání souboje se ujal místní florbalový klub 1. SC Bohumín 98. Ten hodlá duel proměnit v pravou florbalovou párty.

„Nápad přilákat superligový souboj k nám jsme nedostali náhodou. V posledních dvou letech se daří oživit zájem bohumínských dětí o florbal, a tímto chceme vtáhnout do víru našeho sportu ještě víc zájemců,“ uvedl sekretář 1. SC Bohumín 98 Ondřej Veselý s tím, že ostrý zápas nejkvalitnější soutěže mužů se v Bohumíně ještě nikdy nehrál.

Před 16 lety se na zdejším zimním stadionu odehrálo utkání hvězd mezi výběry Čech a Moravy. Před pěti lety vyrostla v Bohumíně nová sportovní hala a svými rozměry se hned stala držitelkou českého rekordu za největší sportovní plochu se čtyřmi hřišti pod jednou střechou. A tak ji hned otestovaly i florbalistky při mezinárodním turnaji s účastí naší reprezentace.

Volba pro superligu florbalistů tak byla nasnadě. Bohumínský klub s ostravským FBC vždy úzce spolupracoval. Ostatně i v současném kádru Ostravanů figuruje bohumínský odchovanec Patrik Posselt.

„Historicky i geograficky máme k FBC z kvalitních týmů nejblíž. Potěšilo nás, že vedení klubu souhlasilo s naším návrhem, i když po sportovní stránce se přesun na neutrální půdu Ostravanům moc do karet nehodí. Bodů má áčko docela málo. Slibujeme, že se pokusíme vytvořit FBC tak bouřlivé domácí prostředí, aby se u nás cítili lépe než doma,“ vyzývá fanoušky z Bohumína Ondřej Veselý.

Ostravané, kteří prohráli poslední dva ligové zápasy, představí v sestavě hned tři nedávné reprezentanty, kteří bojovali za český tým na turnaji Euro Floorball Tour ve Finsku. Brankáře Jana Bindera, který ještě loni chytal švédskou ligu, Jana Sládka a úřadujícího mistra světa z Halifaxu Matyáše Šindlera. Naopak otazník visí nad startem sparťanské legendy Milana Garčara, který proslul „lukostřeleckou“ oslavou dosažených branek. Bývalý vicemistr světa a účastník pěti šampionátů zápolil s virózou, takže Pražanům dva týdny citelně scházel.

Duel bude mít bohatý doprovodný program. Na hřiště týmy nastoupí v doprovodu malých bohumínských florbalistů, první přestávku zpestří utkání nejmenších talentů a ve druhé dojde na divácké soutěže i losování tomboly. „Musí to být florbalová párty se vším všudy. Pozvali jsme řadu hostů i bývalých hráčů našeho klubu a pevně věřím, že si nakonec po akci společně u piva zavzpomínáme na doby minulé, protože náš klub funguje už dlouhých jednadvacet let,“ dodal Ondřej Veselý.

Ženy a děti do 15 let mají vstup do haly zdarma, muži zaplatí 30 Kč. Celý výtěžek ze vstupného poputuje na rozvoj mládežnického florbalu v Bohumíně.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků