Hlavní obsah
Setkání dětí z DD v Jaroměři Foto: Dominika Šenková

Děti z dětských domovů se učily, jak chytře na osobní štěstí a zdravého ducha

V Jaroměři se v neděli 19. ledna odehrálo setkání dětí ze tří dětských domovů – DD Sedloňov, DD Lánov a DD Potštejn z Královéhradeckého kraje. Cílem setkání bylo se poznat a hlavně se naučit, jak lze vnímat své tělo, pravidelně ho trénovat a napomáhat tak mentální a fyzické rovnováze každého z nás.

Setkání dětí z DD v Jaroměři Foto: Dominika Šenková
Děti z dětských domovů se učily, jak chytře na osobní štěstí a zdravého ducha

Setkání vedl v pozitivním a zábavném duchu Stanislav Drda, dříve mentor projektu Začni správně. Projekt Začni správně je jedním ze dvou projektů obecně prospěšné společnosti yourchance.

Středobodem akce byly hry s cílem poznání se navzájem, spolupráce v herních týmech, ale hlavně poznání sebe sama, vnímání a naslouchání svému tělu. V průběhu celého dopoledne se mlaďoši věnovali nejrůznějším pohybovým hrám a týmovým aktivitám, jako třeba Ostrov, Slepý vláček nebo Plavba lodí. Atmosféra akce byla skvělá a hravá. Prostor DDM Klíč nabízí krásný prostor zrcadlového sálu.

„Cítit se dobře ve svém těle vnímám jako jeden z důležitých aspektů pro spokojený život. Mladí se dnes na své tělo zaměřili a věřím, že ho poznali o trochu lépe a váží si ho,“ vysvětlovala Dominika Šenková, koordinátorka projektu Začni správně pro Královehradecký kraj. Smysl setkání potvrdil i Jara Malkovský z DD Lánov: „Dnešní setkání se mi líbilo, bylo to prima. Pohyb je důležitý.“

Tematická setkání projektu Začni správně probíhají po celé České republice a do hledáčku si berou různá témata související s integrací dětí z dětských domovů a pěstounské péče. Cílem všech je napomoci tomu, aby se tito mladí dospělí postavili na vlastní nohy a byli schopni žít plnohodnotný a samostatný život.

Mentoringový program projektu Začni správně propojuje mladé lidi odcházející z dětských domovů nebo pěstounské péče s dospěláky – mentory, kteří jim pomáhají najít tu správnou cestu životem. Mladí mohou konzultovat nejen otázky spojené se vzděláním či profesí, ale především s běžným každodenním životem.

Tip pro čtenáře

Týká se týmové hry RUKA, hodí se na zakončení hodiny, akce, setkání…

Ruka (délka trvání do 30 minut): Každý nakreslí na papír svoji ruku a podepíše ji. Papír s rukou pošle hráči po své pravici a ten napíše do ruky souseda nějaký vzkaz. Třeba za co by ho dnes ocenil, co by mu z celého dne vzkázal. Papír posílá každý z hráčů dál sousedovi po své pravici, vždy po napsání vzkazu. Ruka každého z hráčů oběhne postupně všechny zúčastněné. Hráči spolu při celém dni, setkání hodně aktivně kooperují, navzájem se poznávají a mají pak na závěr možnost druhého ocenit. Tato aktivita je velice oblíbená, protože hráči dostanou spoustu zajímavých vzkazů, které si mohou odnést domů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků