Hlavní obsah
Zpěvačka Dasha s aktuálním albem Konečně. Foto: Martin Kubica / Supraphon

Dasha převezme za album Konečně Zlatou desku Supraphonu

Zpěvačka Dasha převezme ve středu 11. dubna v Divadle Hybernia Zlatou desku Supraphonu, a to za prodej alba Konečně. Na jevišti a před vyprodaným sálem vystoupí spolu s Pajky Pajk Martina Kumžáka.

Zpěvačka Dasha s aktuálním albem Konečně. Foto: Martin Kubica / Supraphon
Dasha převezme za album Konečně Zlatou desku Supraphonu

Není to ani půl roku, co interpretce vydal Supraphon album s příznačným názvem Konečně, které se setkalo s tak příznivým ohlasem u posluchačů, že podle pravidel Národní federace hudebního průmyslu IFPI-ČR dosáhlo svým úspěšným prodejem na statut zlaté desky.

„Jsem nadšená z toho, že moje nové písničky mají tolik posluchačů, kterým stojí za to, aby si je koupili na CD. Z celého srdce jim za to děkuji,” řekla k dosaženému úspěchu Dasha.

Album Konečně vzniklo pod vedením producenta Davida Solaře, kterému se podařilo společně s Dashou sestavit repertoár, jenž jí umožňuje ukázat hlasové možnosti, a přitom znít současně. Výrazným charakterem alba je skvělý zvuk, který je výsledkem velkorysého způsobu nahrávání. Zásadní prostor dostaly nejen "živé" nástroje, ale i studiová práce všech participujících.

Mezi hudebníky nechybí například David Solař (klavír a programování), Tomáš Brožek a Ondřej Sluka (bicí), Martin Lehký (basa), Peter Binder (kytary), Camilo Caller (perkuse), Epogue Quartet, dechová sekce a další. Jednotlivé finální mixy potom provedli Petr Kaláb, Steve Walsh, Daniel Hádl a Dušan Lippert. 

Dasha patří mezi naše nejobsazovanější muzikálové zpěvačky a herečky. Je držitelkou ceny Thálie za rok 2010 a vystupuje jako sólistka Moondance Orchestra Martina Kumžáka. Podílí se na mnoha úspěšných hudebních projektech, jako vokalistka často spolupracuje s Karlem Gottem.

Účinkovala také v řadě televizních pořadů např. TýTý, Královny popu v opeře, Robin Hood aneb Cesta ke slávě, To byl náš hit, StarDance – když hvězdy tančí. V roce 1997, tedy ve svých šestnácti letech, vydala své první album Do peřin. Od roku 2011 vysílá společně se zpěvákem Janem Smigmatorem hudební pořad Klub Evergreen na vlnách Dvojky Českého rozhlasu a společně také vystupují s Big Bandem Felixe Slováčka.

Na podzim roku 2017 vydala u Supraphonu album Konečně, které ihned po vydání bylo na šestém místě české prodejní hitparády a od té doby se pravidelně umisťuje v tomto žebříčku, sestavovaném českou národní skupinou mezinárodní federace hudebního průmyslu – IFPI ČR.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků