Hlavní obsah
ilustrační foto Foto: Vratislav Konečný

Chtěl si jen "pošušňat" koně, strážníkům vyhrožoval postřílením

Podivné jednání předvedl v pondělí v noci 27letý muž, který vlezl se psem nedovoleně do ohradníku s koňmi na Praze 6. Objevila ho na upozornění hlídka strážníků a vyzvala k vysvětlení, co u koní dělá. Dotázaný odpověděl, že si kopytníky chtěl jen "pošušňat". Muž se nejprve vzdálil, po chvíli byl zpět.

ilustrační foto Foto: Vratislav Konečný
Chtěl si jen "pošušňat" koně, strážníkům vyhrožoval postřílením

Zatímco v prvním případě stačilo jen napomenutí, při druhém už museli strážníci použít donucovací prostředky a agresivního mladíka zpacifikovat.

Prý aktivní záložák  

O tři čtvrtě hodiny později strážníci na základě dalšího oznámení vyrazili na stejné místo k výběhu, kde jim už dobře známý muž ležel na zemi a snažil se před hlídkou skrýt mezi stojící koně.

„Na verbální výzvy nereagoval, proto se pro něj strážníci vydali osobně. Další poklidné omluvy se však nedočkali. Jakmile se jeden ze strážníků dostal k ležícímu na dosah, napadl ho, strhl na zem a křičel: „Jsem u aktivních záloh a všechny postřílím“.

V tu chvíli přišly na řadu donucovací prostředky. Protože muž v agresivitě nepolevoval, došlo na pouta. Při zákroku byl 27letý muž lehce zraněn, proto byla přivolána záchranná služba. Jeho agresivita neustupovala, spíš naopak, hlídka proto doprovodila záchranáře do nemocnice. Jeho chováním se nyní bude zabývat správní orgán, o psa se postarala odchytová služba městské policie,” informovala Irena Seifertová, mluvčí Městské policie Praha.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků