Hlavní obsah
Petr Janda a jeho album Ještě držím pohromadě. Foto: Supraphon

Albem Ještě držím pohromadě si Petr Janda připomíná půlkulaté narozeniny

Nejlepší sólové nahrávky Petra Jandy z let 1985 - 2016 přináší supraphonské album, které vychází pod názvem Ještě držím pohromadě / Best of. Důvodem poprvé shrnout Jandovou „neolympickou“ tvorbu do sólového alba jsou jeho květnové půlkulaté narozeniny

Petr Janda a jeho album Ještě držím pohromadě. Foto: Supraphon
Albem Ještě držím pohromadě si Petr Janda připomíná půlkulaté narozeniny

Kompilace přináší to nejlepší z období po roce 1985, kdy se hitově osamostatnil v duetu s Petrou Janů. Od té doby opravdu "jede dál", ať už to byla dvě sólová alba z let 1998 a 2008, mimořádný projekt Kulhaví poutníci, instrumentální spolupráce s jinými skvělými kytaristy Andrštem a Brabcem, duety s dcerou Martou, znovu s Petrou Janů či rockovým kolegou Alešem Brichtou nebo v zajímavém triu s Brichtou a „countrymanem“ Jakubem Smolíkem.

Výběr Ještě držím pohromadě nabízí také dosud nevydané snímky z Jandova archivu, například jeho verzi titulní skladby pro muzikál Ať žije rokenrol! Nebo část loňského koncertního vystoupení v bostonské Berklee School of Music, kde zazněla také kultovní Želva.

Autor kompilace Oldřich Zámostný pomohl sestavit výborně poslouchatelnou jednadvacítku skladeb, dokumentujících Jandovu jedinečnost kompoziční, instrumentální i pěveckou. Jeho vlajkovou lodí je samo sebou Olympic, ale také jeho separátní songy rozhodně stojí za to.

O tom všem se posluchači přesvědčí ve vzpomínkovém bookletu, doplněném speciálními fotografiemi, ale vůbec nejlépe poslechem tohoto výběru. Ten totiž jasně dokazuje, že Petr Janda (*2. 5. 1942) - od mládí řečený Django - drží pohromadě vskutku festovně.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků