Hlavní obsah
Rozsvícení vánočního stromu na Staroměstském náměstí Foto: Novinky

Vánoční strom pro Prahu letos bude z Jílového u Prahy, pokud se nezruší trhy

V letošním roce by měl být ozdobou vánočního Staroměstského náměstí v Praze smrk ztepilý, který vyrostl nedaleko středočeského Jílového u Prahy. Zda tomu tak letos ale skutečně bude, se uvidí až na konci října, kdy se rozhodne, zda se letos vánoční trhy kvůli koronavirové pandemii vůbec uskuteční.

Rozsvícení vánočního stromu na Staroměstském náměstí Foto: Novinky
Vánoční strom pro Prahu letos bude z Jílového u Prahy, pokud se nezruší trhy

„Smrk ztepilý, který jsme letos vybrali, je krásně rostlý a dobře přístupný pro těžkou techniku. Výhodou je také, že neroste daleko od Prahy. Má zhruba 19 metrů, což je o něco méně než obvykle, ale věřím, že by to nikomu nevadilo. S tipem se nám ozval soukromý majitel,” uvedl Petr Hozák, provozní ředitel společnosti Taiko, která trhy pořádá.

Zda jej firma pokácí a doveze do hlavního města, bude záležet na situaci v souvislosti s šířením koronaviru a s tím souvisejícími nařízeními vlády a ministerstva zdravotnictví. Podle mluvčí bude firma zároveň jednat také s magistrátem. „Rozhodnutí by mělo padnout do konce října, poté už nebude možné trhy včas připravit,” sdělila Hana Tietze.

Loňský smrk vyrostl na soukromém pozemku na dosah Českého ráje, Krkonoš a Jizerských hor do výšky 22 metrů. Trhy se v centru metropole konají každoročně od přelomu listopadu a prosince do začátku ledna.

Kromě Staroměstského náměstí jsou rovněž například na Václavském náměstí, náměstí Míru a dalších místech v Praze.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků