Hlavní obsah
Rozsvícený vánoční strom Foto: Petr Janiš, Právo

Adventní trhy v Praze. Kdy a kam zajít okouknout stromek a ochutnat svařák

I letos se na různých pražských náměstích budou konat vánoční trhy, kde můžete ochutnat svařené víno, okouknout vánoční stromek a nakoupit drobné suvenýry. Kdy a kde se trhy, na kterých můžete nasát tu pravou vánoční atmosféru, konají?

Rozsvícený vánoční strom Foto: Petr Janiš, Právo
Adventní trhy v Praze. Kdy a kam zajít okouknout stromek a ochutnat svařák

Vánoční trhy na Staroměstském náměstí

Asi nejslavnější pražské vánoční trhy, na které se jezdí dívat turisté z celého světa a které se pravidelně objevují v různých cestovatelských tipech na vánoční výlety po Evropě, startují 30. listopadu 2019 a končí 6. ledna 2020, tedy na Tři krále.

Na Staroměstském náměstí v tuto dobu najdete desítky kouzelných dřevěných stánků nabízejících suvenýry i různé pochutiny včetně pražské šunky a grogu. Děti určitě budou chtít vidět betlém a mini zoo, dospělí ochutnat trdelník a punč.

Prodejní stánky budou otevřené od 10 do 22 hodin, stánky s občerstvením zavírají až o půlnoci. Můžete si tam užít i doprovodný program, během kterého se můžete podívat například na některé z divadelních představení nebo koncert. Součástí je i mikulášský a silvestrovský program.

Vánoční trhy na Václavském náměstí

Trhy v srdci Prahy začínají 30. listopadu 2019 a končí 6. ledna 2020. Otevírací doba stánků je stejná jako na Staroměstském náměstí, tedy od 10 hodin dopoledne do 22 hodin večer, stánky s občerstvením zavírají až ve 24 hodin.

Dřevěné stánky nabídnou vánoční ozdoby, dekorace, čepice a šály, delikatesy i kořeněné svařené víno.

Vánoční trhy na náměstí Republiky

Vánoční trhy na náměstí Republiky začínají 30. listopadu 2019 a potrvají do 24. prosince 2019. Bude otevřeno každý den od 10 do 19 hodin.

Na tržišti si můžete koupit adventní věnec, horké kaštany, vánoční cukroví nebo něco jiného z široké nabídky zboží.

Vánoční trhy na Pražském hradě

Zažít Vánoce na Hradě? Proč ne! Vánoční trhy můžete navštívit i na náměstí U Svatého Jiří na Pražském hradě, a to od 23. listopadu 2019 do 6. ledna 2020. Od pondělí do čtvrtka jsou stánky otevřeny od 9 do 18 hodin, od pátku do neděle od 9 do 19 hodin.

Obchůdky plné tradičních vánočních předmětů a laskomin najdete za katedrálou sv. Víta, Václava a Vojtěcha.

Vánoční trhy na náměstí Míru

U kostela svaté Ludmily se vánoční trhy konají každý den od 20. listopadu do 24. prosince 2019 od 10 do 19 hodin. Můžete si tam koupit například jmelí, svíčky, hračky, adventní kalendáře nebo výrobky uměleckých řemesel. I zde můžete navštívit doprovodný program.

Vánoční trhy na Tylově náměstí

Na Tylově náměstí u zastávky I. P. Pavlova vás čekají cukrovinky, vánoční občerstvení i výrobky tradičních uměleckých řemesel. Vánoční trhy zde proběhnou od 26. listopadu 2019 do 24. prosince 2019. Dřevěné zdobené stánky budou mít otevřeno od 10 do 19 hodin.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků