Hlavní obsah
Mgr. Ing. Taťána Malá (ANO) Foto: koláž Novinky s použitím www.psp.cz

Politička, právnička a jedna z prvních mediátorů v České republice hají v politice barvy hnutí ANO. Postupně vystřídala všechny úrovně politiky. Zasedala jako členka zastupitelstva v Lelekovicích, v současnosti zasedá v zastupitelstvu Jihomoravského kraje a od podzimu 2017 je také poslankyní za hnutí ANO.

Mgr. Ing. Taťána Malá (ANO) Foto: koláž Novinky s použitím www.psp.cz
Taťána Malá

Malá se narodila 1. října 1981 v Moravské Třebové. Postupně vystudovala ekonomiku na Mendelově univerzitě v Brně a práva na Panevropské univerzitě v Bratislavě.

Jako právnička se věnuje sociální péči a mimosoudnímu vyrovnávání, na které se zaměřovala už při studiích. K tomu vyučuje jako externistka na Fakultě podnikatelské Vysokého učení technického v Brně.

Členkou hnutí ANO je malá od roku 2013. O rok později získala jako náhradnice křeslo v zastupitelstvu Lelekovic. Úspěch se dostavil i ve volbách do krajského zastupitelstva. Od roku 2016 je zastupitelkou a náměstkyní hejtmana Jihomoravského kraje.

V květnu 2017 rezignovala na post obecního zastupitele a začala se věnovat předvolební kampani do Sněmovny, které proběhly v říjnu toho roku. Jako lídr krajské kandidátky ANO získala poslanecký mandát i nejvíce preferenčních hlasů. Ve Sněmovně zastává post místopředsedkyní mandátového a imunitního výboru.

Ve Sněmovně se chce věnovat dopravě, sociální péči a vědě a výzkumu.

Malá má dvě dcery a jednoho syna.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků