Hlavní obsah
Zařizujete byt nebo dům? Představujeme 5 největších interiérových trendů Foto: Karolína Holubová/Seznam Brand Studio

Zařizujete byt nebo dům? Představujeme 5 největších interiérových trendů

Přemýšlíte, jakým stylem si vybavit svůj nový dům? Vybírejte z módních trendů, které nejlépe vystihují vaši osobnost i potřeby, ale zároveň mají nadčasový přesah, a tak se vám budou líbit po dlouhá léta.

Zařizujete byt nebo dům? Představujeme 5 největších interiérových trendů Foto: Karolína Holubová/Seznam Brand Studio
Zařizujete byt nebo dům? Představujeme 5 největších interiérových trendů

Všechny následující trendy se drží na výsluní už pár let, jsou proto už prověřené a nejedná se krátkodobý módní výstřelek, který brzy pohasne. Představují proto sázku na jistotu.

1. Podle vzoru Skandinávců

Skandinávský styl se v posledních sezonách rozšířil do celého světa. Není divu – je velmi útulný, příjemně světlý, a přitom nenáročný. Jeho podstatou jsou přírodní materiály, zejména dřevo, kůže, ale také kožešiny, vlněné deky, bavlněné závěsy či přehozy. V kontrastu pak přichází spousta bílé a dalších světlých barev, nezbytností je maximum denního světla a pro zútulnění barevné detaily.

Podle vzoru Skandinávců

Foto: Karolína Holubová/Seznam Brand Studio

2. Základy minimalismu

Jestli máte rádi jednoduché tvary a straníte se výrazných barev a vzorů, bude minimalismus pro vás to pravé. Úskalím minimalismu je, že máte v místnosti opravdu jen pár kusů nábytku a jen minimum doplňků – o to pečlivěji musíte vše vybírat. Nic se tu zkrátka neztratí.

Základy minimalismu

Foto: Karolína Holubová/Seznam Brand Studio

3. Rustikální kouzlo Provence

Nejraději byste měli vilu na francouzském venkově? Vykouzlete si podobný styl kdekoli. Pomohou obnažené cihlové či kamenné stěny, spousta květin v čele s levandulí, nezbytností je bíle natřené, ideálně masivní dřevo doplněné zemitými odstíny doplňků i textilií. Perfektní je rustikální nábytek, ale nebojte se ani barev. Ideální je jedna pastelová, do níž budete vše ladit.

Rustikální kouzlo Provence

Foto: Karolína Holubová/Seznam Brand Studio

4. Safari styl

Vy, kdo rádi cestujete a chcete si nádech dobrodružství přenést i domů, vyzkoušejte safari styl. Přidejte tedy zvířecí motivy, kůži a kožešiny, zejména v hnědé či velbloudí barvě. Perfektně budou vypadat nejrůznější etno vzory, samozřejmě dřevo a spousta zeleně. Váš interiér se navíc bude vyvíjet s každou další cestou, odkud si přivezete autentický suvenýr.

Safari styl

Foto: Karolína Holubová/Seznam Brand Studio

5. Ženskost v interiéru

Ženy často touží po svém vlastním prostoru, kde je nikdo a nic nebude rušit a kde najdou čas jen samy pro sebe. Takové místo si zaslouží spoustu dámských doplňků, jako jsou zrcadla na stěnách, ozdobné rámy obrazů, nadýchané polštáře a spousta květin. Většina žen si užije také zlaté či křišťálové detaily a broušené sklo.

Ženskost v interiéru

Foto: Karolína Holubová/Seznam Brand Studio

Stále nevíte, co by vám sedělo nejlépe, abyste se v prostoru cítili co nejpříjemněji? Přijďte si bydlení v tomto stylu vyzkoušet do Centra vzorových domů v Praze Nehvizdech, kde najdete sedm už hotových a kompletně zařízených domů. Vše je tu připraveno tak, aby to vyvolalo dojem, že se tu doopravdy bydlí. Snadno tak zjistíte, jaký interiér je pro vás ideální, načerpáte inspiraci, vypijete si tu kávu a v klidu vše promyslíte. Stavit se můžete kdykoli, ale ideální je se objednat předem, abyste měli k dispozici odborníka z Centra vzorových domů, který se vším profesionálně poradí. Vstup do centra je zdarma.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Tento článek nevyjadřuje názor redakce.

Sdílejte článek

Výběr článků