Blair pozval Putina do zvláštní podzemní místnosti COBRA, kde zasedá v případě největších krizí štáb, který je řeší - někdy za předsednictví premiéra. Ruský prezident je prvním cizím představitelem, který se tak daleko dostal.  Putinovo jednání s britským premiérem Tonym Blairem také bylo věnováno dvoustranným vztahům, ale také klimatickým změnám.

S EU o spolupráci v energetice

Zejména energetická spolupráce, ale i společný postup v boji proti terorismu a vzájemná obchodní výměna byly na pořadu jednání úterního summitu Evropské unie a Ruska. Londýnských jednání se kromě premiéra předsedající Británie Tonyho Blaira a ruského prezidenta Vladimira Putina zúčastnil také předseda Evropské komise José Barroso.

Členské země Unie jsou stále závislejší na dodávkách ropy a zemního plynu z Ruska. Moskva kontroluje přes 20 procent světových zásob zemního plynu a EU patří k jeho největším zákazníkům. V dohledné době by podle BBC měly dodávky ruského plynu pokrývat polovinu spotřeby Unie a z pětiny poptávku Británie. Putin tak podle pozorovatelů přijel na londýnský summit v poměrně silném postavení.

Jak ruský prezident, tak britský premiér ale včera podobné závěry popírali. "Klepy o možné ztrátě energetické nezávislosti Unie jsou hodně nadnesené," prohlásil Putin po jednání. Také Blair zdůraznil, že "nikdo není na nikom závislý - ani my na Rusku, ani Rusko na nás. Jsou tu jen společné zájmy".