Hlavní obsah
Craig Harker uspořádal soutěž jedlíků. Foto: Profimedia.cz

Kontroverzní hospodský vyzrál na vládní opatření. Radnice je na něj krátká

Majitel restaurace z anglického Stocktonu v hrabství Durham se stal terčem pozornosti poté, co ve svém podniku uspořádal během lockdownu soutěž jedlíků. Klání označil za profesionální sport a obešel tak platná nařízení. Radnice se rozhodla případ dál nezkoumat a muži nebude hrozit žádný postih.

Craig Harker uspořádal soutěž jedlíků. Foto: Profimedia.cz
Kontroverzní hospodský vyzrál na vládní opatření. Radnice je na něj krátká

Třiatřicetiletý Craig Harker uspořádal minulý víkend v hospůdce The George Pub oficiální soutěž jedlíků, navzdory tomu, že v zemi jsou restaurace uvnitř zavřené a umožněn je pouze prodej jídla s sebou, uvedl Daily Mail.

Kvůli akci se sešla na tamní radnici řada stížností a úřad se rozhodl akci prověřit. Jenomže Harker měl všechno promyšlené. „V sobotu jsme uspořádali v hospodě akci v rámci soutěže British Eating League. Místo bylo pro veřejnost uzavřeno, dovnitř mohli pouze členové televizního štábu a soutěžící. Vláda stanovila, že elitní sporty můžou pokračovat i během lockdownu a v soutěžním stravování ve Velké Británii neexistuje vyšší liga,” uvedl k akci Harker.

V pozdějším prohlášení Harker rovněž uvedl, že se nenechá šikanovat a ve své činnosti bude pokračovat. „Minule nás sledovalo pět milionů lidí, kolik sportů se takovou sledovaností může pochlubit?” ptá se restauratér.

„Nehodlám se dohadovat s někým po telefonu, jestli jsou soutěže jedlíků elitním sportem, každý to může brát jinak a mě názory ostatních nezajímají. Dokud vláda bude takové akce povolovat, budeme se bavit a pořádat je,” nepřipouští diskuzi Brit, který je ve městě pověstný kontroverzními činy.

Při lokálních oslavách Oktoberfestu před třemi lety se převlékl za Adolfa Hitlera. Tehdy uvedl, že uspořádaná akce měla velký úspěch a lidé si užili německé jídlo a pití. Jindy zase zveřejnil reklamu, ve které se ptal: „Dali byste své bývalé přítelkyni pěsti za kus pořádného steaku?”.

Proti vyjádření Harkera každopádně nemá radnice žádnou obranu a nepřímo tak uznala akci jako povolenou. „Naši úředníci situaci prošetřili a zjistili, že v místě neprobíhá nepovolená akce. Podnik nebude čelit žádným postihům,” uvedl mluvčí radnice.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků