Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Bývalý policista si z hospůdky udělal pracovnu, odkud pomáhá lidem

Už v roce 2004 po ničivé vlně tsunami v Indonésii pomáhal krajanům s návratem jako člen policejního sboru na letišti v Londýně. O 16 let později je sice Brit Spike Townsend ve výslužbě, ani to mu však nebrání pomáhat při pandemii koronaviru, jak připomněl server Daily Mail.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Bývalý policista si z hospůdky udělal pracovnu, odkud pomáhá lidem

Čtyřiapadesátiletý Townsend zřídil v hospodě Five Bells ve vesnici Colne Engaine v hrabství Essex krizové centrum, kde společně s dalšími dobrovolníky řídí pomoc lidem zasažených nemocí Covid-19.

Ačkoliv provoz společně s bývalou zdravotní sestrou, hasičem a řidičem sanitky spustili teprve minulou středu, jejich práce už je vidět. „Pracujeme každý den od deseti od rána do osmi do večera,” říká Townsend, jenž z centra řídí zhruba 70 dalších dobrovolníků, kteří jsou připraveni na pomoc zejména seniorům.

Well done to the team involved and all of the volunteers who have come forward, we are very proud to be a part of our community’s response, led by well-known regular Spike Townsend 💓 #loveourlocals

Zveřejnil(a) Five Bells Public House, Colne Engaine dne Pondělí 30. března 2020

„Zajišťujeme pomoc s nákupy potravin, léků nebo také prostě jen prohodíme pár slov s lidmi, kteří žijí o samotě a jsou v této době trochu rozhození,” vysvětluje Townsend, který se pro návrat „do služby” rozhodl po apelu lorda Johna Stevense, bývalého policejního komisaře, který vyzýval právě policisty ve výslužbě, aby se v rámci možností podíleli na pomoci při pandemii nového koronaviru.

Nejen potraviny

Kromě organizování dodávek potravin a léků dokáží v centru objednat pro potřebné lidi další služby. „O víkendu jsme například pro pár seniorů zařizovali instalatéra,” vyjmenovává rozsah činností policista, který sbor opustil před čtyřmi lety.

V dohledné době by se parta dobrovolníků ráda stala distribučním místem balíků od Národního zdravotnického systému (NHS), což by vedlo ke snížení náročnosti doručovacího procesu

„Lidé se pochopitelně bojí, ale je důležité zůstat s nimi v kontaktu a udržovat pozitivní náladu z pomoci ostatním,” myslí si Townsend, který o vzniku krizového centra jednal se zástupci lokálních komunit, jež byli jednoznačně pro.

V hospodě Townsend zřídil vyhrazenou telefonní linku, na které jsou s kolegy každý den k dispozici seniorům a dalším ohroženým skupinám lidí. Ačkoliv zatím nepracují nonstop, za necelý týden vyřídili v oblasti se zhruba tisícovkou obyvatel 23 žádostí o pomoc.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků