Glenn Viel je šéfkuchařem dnes už kultovní restaurace L´Oustau de Baumanière ve francouzském Provence, oceněné dvěma michelinskými hvězdami. Je také považován za jednoho z nejnadanějších francouzských kuchařů současnosti. I proto si jej jako šéfa své restaurace vybral majitel restaurantu Jean-André Charial.

Letošní menu by tak mělo patřit k těm nejlepším v historii festivalu Grand Jour de Champagne. Glenn Viel si zakládá na používání kvalitních produktů a kombinaci zdánlivě nesourodých chutí, což činí jeho gastronomické výtvory velmi zajímavými.

V menu foie gras i unikátní sorbet

Hosté Vielovy galavečeře se tak mohou těšit mimo jiné na obrácené souflé s humrem, lehce zauzené bílým kouřem, s jatýrky a jikrami nebo ravioli s hřiby a foie gras. A jistě zaujme třeba i šťovíkový sorbet.

Obří ochutnávka, které se každoročně účastní nejvíce lidí, tedy Champagne Exhibition se bude i letos konat na francouzském velvyslanectví v Buquoyském paláci. Brněnská obdoba se pak odehraje v tamějším hotelu International. V pražském SaSaZu se budou mísit chutě Asie s bublinkami a moravská restaurace Signature, která je letošní kometou tamější gastronomické scény, uvítá akci Signature de Venoge Embassy Dinner.