Přestože skákali do obřího nafukovacího vaku a mnozí z nich mají za sebou neskutečné kaskadérské kousky, někteří se z dřevěné lávky vrhli až na druhý či třetí pokus. Na jejich výkony dohlíželi zkušenější kolegové z dánské kaskadérské školy European stunt school.

U skoku se hodnotí i dostatečně hlasité vyděšené ječení u pádu, protože jde o to, aby byl pro filmaře co nejvěrohodnější. S výkony českých kolegů byl spokojený jejich dánský lektor pro pády z okna Jacob Sebastian Malm Carlson, jehož rekord je skok z výšky 35 metrů.

Skok kaskadéra z okna ve výšce 15 metrů v továrním areálu v Brně-Řečkovicích. I pro zkušené je poměrně technicky náročný. Většinou by měl při něm kaskadér udělat přemet. Nafukovací vak, do něhož se padá, je po každém skoku nutné dofouknout.

Skok kaskadéra z okna ve výšce 15 metrů v továrním areálu v Brně-Řečkovicích. I pro zkušené je poměrně technicky náročný. Většinou by měl při něm kaskadér udělat přemet. Nafukovací vak, do něhož se padá, je po každém skoku nutné dofouknout.

FOTO: Vladimír Klepáč, Právo

Pádem z výšky dvaceti metrů se jim povedlo překonat český rekord. I v druhé oblasti, nacvičování hoření na holé kůži chráněné pouze gelem, stanovili kaskadéři nový rekord. „Byl vytvořen v délce hoření, má hodnotu 26 sekund hoření holé kůže v horní části zad, které byly chráněné pouze 8milimetrovou vrstvou gelu. Tento rekord ale máme v plánu ještě posunout a překonat,” oznámil Jiří Kosorinský z vedení brněnské agentury pro kaskadéry.

Skok kaskadéra z okna ve výšce 15 metrů v továrním areálu v Brně-Řečkovicích. I pro zkušené je poměrně technicky náročný. Většinou by měl při něm kaskadér udělat přemet. Nafukovací vak, do něhož se padá, je po každém skoku nutné dofouknout.

Pádem z výšky dvaceti metrů ustanovili kaskadéři nový český rekord.

FOTO: Vladimír Klepáč, Právo

Pro světové filmaře má Česko ohromný potenciál

Kaskadéři z brněnské společnosti Czech stunts si v poslední době zahráli například ve filmu Hlas pro římského krále, který je o životě císaře Karla IV., nebo v pilotním dílu připravovaného televizního seriálu Kaskadéři s. r. o., o jehož natáčení se teprve jedná.

„Česko má pro světové filmaře ohromný potenciál. Nejde jen o kvalitní kaskadéry, ale i úžasná místa pro natáčení. Mimo jiné je i poptávka po rozlehlých továrních areálech, kterých je tu dost,“ řekl Právu Kosorinský.

Součástí bylo i nacvičování hoření holé kůže. Ta je před ohněm chráněna jen vrstvou gelu.

Součástí bylo i nacvičování hoření holé kůže. Ta byla před ohněm chráněna jen vrstvou gelu.

FOTO: Jacob Sebastian Malm Carlsen

Svým nácvikem chtěli podpořit záměr města Brna a Jihomoravského kraje vytvořit Regionální filmový fond. Jeho úkolem bude domácím i světovým filmařům nabídnout tento kraj a jeho zajímavosti k natáčení. K jihomoravským filmovým hvězdám mezi nemovitostmi patří například hrad Pernštejn, který si už pomyslně zahrál v desítkách pohádek anebo v americkém dobrodružném filmu Van Helsing.

Čeští kaskadéři z brněnského týmu Czech Stunts.

Čeští kaskadéři z brněnského týmu Czech Stunts.

FOTO: Jacob Sebastian Malm Carlsen