„Dva dny před tou ‚potyčkou‘ mi můj doktor sdělil, že vřídek na mém jazyku je pravděpodobně rakovina, a že musím jít co nejdříve na kontrolu,“ napsal Clarkson ve svém sloupku. „Což jsem ale nemohl udělat, byli jsme uprostřed natáčení Top Gearu. A Top Gear byl vždy na prvním místě,“ pokračoval.

BBC vyhodila populárního moderátora z pořadu Top Gear koncem března po „nevyprovokovanému fyzickému útoku“ na produkčního pořadu Oisina Tymona. [celá zpráva]

Mnohochapadlová příšera

Pětapadesátiletý Clarkson také popsal svou posedlost prací na Top Gearu, hlavně po rozpadu jeho manželství a smrti matky, a také enormní pocit ztráty, který měl, když mu nebyla prodloužena smlouva.

„Byla to všepohlcující entita, mnohochapadlová globální příšera, který byla dysfunkční, nemotorná a šílená, ale miloval jsem ji s vášní. Miloval jsem ji jako vlastní dítě,“ píše Clarkson.

„Bylo mi z toho zle, protože po tom, co jsem přišel o domov a o matku, vrhl jsem se na tu práci ještě razantněji a teď jsem přišel, idiotsky, i o ni,“ svěřil se moderátor.

Clarkson chtěl nejprve s prací v televizi praštit, ale nyní plánuje „posbírat padlé“ a začít jinou televizní automobilovou show. I když ještě neví, zda bude opět pracovat se svými bývalými spolumoderátory z Top Gearu Jamesem Mayem a Richardem Hammondem.

Ukončení spolupráce BBC a Clarksona vyvolalo obrovskou vlnu podpory fanoušků Top Gearu. Online petici za obnovení vysílání podepsalo více než milión lidí. [celá zpráva]

K incidentu došlo v hotelu na severu hrabství Yorkshire. Clarksona údajně naštvalo, že po celodenním natáčení produkce nezajistila teplé jídlo. [celá zpráva]