Šachové soupravy jsou stále častěji nedílnou součástí interiérů moderních domácností. Vlivné firmy si to velmi dobře uvědomují, a přicházejí tak se soupravami, kterými se pak lidé velmi rádi chlubí svým známým. Podstata šachu samotného se tak mírně vytrácí, leč to firmy hledající nové formy výdělku příliš netrápí.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Ferrari není první známou značkou, která přišla s luxusní šachovou soupravou. Totožný nápad měla například společnost Swarovski, která přinesla pořádně nablýskané šachy, které by však snad žádný muž do své sbírky zařadit nechtěl. Jinak tomu už bylo se soupravou značky Bentley, která dala výtěžek z jejich prodeje na charitu.

Zahrát si můžete i dámu

Červená značka z Maranella nyní představila svou šachovou soupravu, která je výjimečná materiálem, ze kterého je vyrobena. Jak už asi název „Ferrari Carbon Fibre Chess Set” napovídá, tím speciálním materiálem jsou uhlíková vlákna, ze kterých je vyrobena celkem pětina šachové soupravy. Jinak převládá luxusní dřevo, přičemž vše je doplněno kovem a smaltem.

Soupravu doplňuje 16 černých a 16 červených kamenů, se kterými můžete na šachovnici hrát dámu. Pokud vás snad tato šachová souprava zaujala, vězte, že abyste ji mohli mít ve své domácnosti, museli byste za ni zaplatit přes 43 tisíc korun, a to v ceně ještě není započteno poštovné.