„V pátek je nyní situace taková, že jsou všechny spoje vyprodány,“ uvedl mluvčí společnosti Student Agency Aleš Ondrůj, podle kterého firma už přitom posílila linku pěti spoji navíc, takže jich jenom v pátek vypravuje v součtu pětadvacet.

„Navíc se ten nápor kombinuje s koncem školního roku, víkendem a svátky v příštím týdnu,“ vysvětloval. „Budeme to dále posilovat, ale je to závislé na sehnání kapacity,“ pokračoval Ondrůj, podle kterého lze reálně uvažovat už pouze o asi dvou třech posilových autobusech.

Doporučuje, aby lidé sledovali průběžně rezervační systém, aby si včas jízdenky stačili zajistit. Další volná místa by se mohla objevit v případě, že někdo rezervaci zruší.

Plná je i sobota

Podobná situace je i v sobotu dopoledne. Volná sedadla byla v autobusech až od půl třetí odpoledne. Na lince Praha Karlovy Vary jezdí ojediněle i jiní soukromí dopravci, u kterých je ale jízdné dražší.

Ani tam ale nebylo podle zjištění Práva příliš volných míst. O jeden spoj posílil v pátek linku z Prahy do Karlových Varů Dopravní podnik Karlovy Vary (DPKV), ale oba spoje byly už až na jedno sedadlo také vyprodané.

„Budeme o dalším případném posílení linky jednat ve středu. Vzhledem k tomu, že nasazujeme festivalové vozy na třech linkách přímo v Karlových Varech, tak musím na rovinu přiznat, že si nejsem jistý, že budeme mít dost vozů, abychom je nasadili na linku Praha - Karlovy Vary,“ uvedl ředitel DPKV Lukáš Siřínek.

Rychlíky z Prahy

Cestování za hercem Casey Affleckem nebo skladatelem Jamesem Newtonem Howardem, který bude mimo jiné v pátek večer před hotelem Thermal dirigovat ve světové premiéře část své hudby k filmu Fantastická zvířata a kde je najít v podání Českého národního symfonického orchestru, bude proto zřejmě nejjednodušší vlakem. Rychlíky z Prahy jezdí každé dvě hodiny.

Oproti Student Agency je u Českých drah (ČD) sice jízdné bez slev téměř dvojnásobné a rovněž cesta trvá o hodinu déle, ale vlaky podle šéfa osobní dopravy ČD v Karlovarském kraji Vladimíra Omelky nabízí více prostoru a pohodlí.

„Nasadili jsme nové vagóny, což si myslím cestující ocení,“ uvedl Omelka, podle kterého je cestování po železnici ekologičtější a tudíž společensky zodpovědnější.

„Kdyby bylo míst nedostatek, jsme připraveni posílit vlaky dalšími vozy,“ uzavřel Omelka, podle kterého po dokončení rekonstrukce karlovarského horního nádraží v příštím roce by nebylo od věci zavést do Karlových Varů spoj vlakem Pendolino.