Hlavní obsah

U domu Karla Gotta na Bertramce je už koberec ze svíček

Fanoušci a příznivci Karla Gotta i v pátek přicházejí vzdát zpěvákovi úctu a vyjádřit soustrast pozůstalým k vile rodiny na pražské Bertramce. Jednotlivci i rodiny s dětmi zde zapalují svíčky a pokládají květiny, vzkazy či fotografie zpěváka. Pietní místa vznikají také jinde v Praze. Osmdesátiletý zpěvák v úterý před půlnocí podlehl akutní leukémii.

U domu Karla Gotta na Bertramce je už koberec ze svíček

Chodník před vilou je hustě pokryt květinami, svíčkami a vzkazy. Lidé všech věkových kategorií přicházejí od středy prakticky neustále a přinášejí nové svíčky či zapalují ty, které zhasly.

Obvykle přicházejí jednotlivě, v párech, ale i ve větších skupinkách. Přišlo hodně seniorů a matek s dětmi. Atmosféra byla poklidná, mluvil málokdo. Někteří lidé plakali.

Hold zpěvákovi vzdává vystavením fotografie také divadlo Semafor, kde Karel Gott několik let působil. Pietní místo zřídilo i nakladatelství Supraphon v prodejně na pražském Jungmannově náměstí či pražská konzervatoř.

Svíčky a květiny před vilou Karla Gotta na pražské Bertramce 4. října 2019.

Foto: Kateřina Šulová, ČTK

Vydavatelství Supraphon zřídilo ve výloze své prodejny na Jungmannově náměstí v Praze pietní místo k uctění památky zemřelého zpěváka Karla Gotta.

Foto: Michaela Říhová, ČTK

Uctěním památky se zabývá také Praha 5. Lidé mohou vyjádřit úctu a soustrast v kondolenční knize na místním úřadě, vedení městské části se také zabývá myšlenkou pojmenování ulice či budovy po zesnulém Karlu Gottovi. „V této chvíli zvažujeme pojmenování nové ulice či náměstí v plánovaném projektu Smíchov City," uvedla ve čtvrtek starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková (za ODS).

Vláda ve středu schválila návrh premiéra Andreje Babiše (ANO) uspořádat zesnulému zpěvákovi státní pohřeb, na jehož datum by připadal státní smutek. Po domluvě s rodinou bude ale nakonec pohřben se státními poctami, veřejné rozloučení bude 11. října na Žofíně. [celá zpráva]

Karel Gott zemřel doma v kruhu rodiny v noci na středu ve věku osmdesáti let. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Související články

Výběr článků