Hlavní obsah
Ledové království II má nakročeno k tomu stát se velkým hitem. Foto: Walt Disney Pictures

ŽEBŘÍČEK: České diváky nejvíce okouzlilo Ledové království II

Je s podivem, že čeští diváci uplynulý víkend v kinech nepřimrzli k sedadlům. Venku přitom žádné třeskuté mrazy nepanovaly, to jen na plátna vtrhlo dlouho očekávané Ledové království II. Do kin přilákala animovaná pohádka neskutečných 230 tisíc diváků!

Ledové království II má nakročeno k tomu stát se velkým hitem. Foto: Walt Disney Pictures
ŽEBŘÍČEK: České diváky nejvíce okouzlilo Ledové království II

Po šesti letech se zejména malé holčičky dočkaly pokračování animované pohádky Ledové království. „Dvojka” do kin vtrhla přímo drasticky, jen za premiérový víkend na ni přišlo závratných 230 550 diváků. Blonďatá Elsa se tentokrát vydává hledat důvod, proč se narodila s magickými schopnostmi. Na dobrodružné cestě ji kromě sestry Anny a Kristoffa samozřejmě doprovází i sněhulák Olaf a sob Sven.

Ve filmu Vlastníci se potkala řada známých českých herců.

Foto: CinemArt

Druhé místo s velkým odstupem patří české komedii Vlastníci. Skupina obyvatel různého věku i společenského postavení má pochopitelně odlišné názory na to, co by se v jejich domě mělo, či nemělo změnit. V roli rýpavé paní Horvátové se představí Dagmar Havlová, v roli hlavního nerudného sabotéra Jiří Lábus.

Na bronzovou příčku zacouvali závodníci z filmu Le Mans ´66, což je životopisné drama o automobilovém šampionovi, jehož hvězdnou kariéru ukončí srdeční vada. V nové pozici konstruktéra se pak musí vyrovnávat s arogancí a nesnesitelností zkušebního jezdce. Společnými silami však musí čelit výzvě a pokusit se porazit neporazitelné ferrari, což se rozhodně neobejde bez velkých obětí...

Nejnavštěvovanější filmy v ČR
Pozice
Minulý týden
 FilmPočet návštěvníků za víkend
1.
-
Ledové království II
230 550
2.42.Vlastníci
46 704
3.1.Le Mans ´66
28 571
4.3.Poslední aristokratka
16 744
5.
2.Ženská na vrcholu
14 911
6.
6.Joker7 609
7.
4.Zloba: Královna všeho zlého
8 980
8.
7.Addamsova rodina  5 514
9.
8.Doktor Spánek od Stephena Kinga 5 402
10.
5.Sněžný kluk
5 152

Zdroj: Unie filmových distributorů

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků