Hlavní obsah
Harrison Ford Foto: ČTK/PA/Anthony Devlin

Spielberg se vzdal Indiany Jonese, Ford by měl zůstat

Po letech vývoje a spekulací se konečně má natáčet Indiana Jones 5, ale Steven Spielberg spjatý s celou sérií se vzdal režisérské stoličky.

Harrison Ford Foto: ČTK/PA/Anthony Devlin
Spielberg se vzdal Indiany Jonese, Ford by měl zůstat

Neoficiálně se mluví o tom, že nově bude režírovat James Mangold, smlouvu však zatím nemá. Spielberg zůstává u projektu jako producent. Rozhodl se prý zcela sám, že režírovat nebude, protože chce, aby nová generace přinesla nový pohled na hrdinu s kloboukem a bičem.

Nový pohled se ale netýká hlavního představitele Harrisona Forda. I když se v minulosti objevily spekulace, že stárnoucí herec není na akční role nejlepší volbou, podle tvůrců postavu nikdo jiný hrát nemůže.

Ford nedávno řekl v pořadu CBS Sunday Morning, že by měl s natáčením Indiany Jonese začít asi do dvou měsíců, ale později ještě dodal, že jsou menší problémy se scénářem a časovým plánem, které se musí vyřešit.

Indiana Jones

Foto: Lucasfilm

Původně měl film vstoupit do kin už v červenci 2019, pak se psalo o červenci 2020 a teď už to vypadá spíše na rok 2021. Zahraniční tisk už spekuluje, že ani to možná nestihnou a snímek by se pak přesunul do roku 2022. V té době už ale Harrisonu Fordovi bude osmdesát, takže by bylo vhodné projekt urychlit.

Série Indiana Jones začala roku 1981, kdy se Indiana představil světu ve filmu Dobyvatelé ztracené archy. Roku 1984 přišel Spielberg s druhým dílem Indiana Jones a chrám zkázy, pak následoval Indiana Jones a poslední křížová výprava v roce 1989 a Indiana Jones a království křišťálové lebky v roce 2008.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků