Hlavní obsah
 

Film o slavném atletovi Zátopkovi se odkládá na rok 2021

Snímek režiséra Davida Ondříčka Zátopek se vzhledem k situaci ve filmovém světě odkládá na srpen 2021.

 
Film o slavném atletovi Zátopkovi se odkládá na rok 2021

Zátopek měl původně vstoupit do kin už 13. srpna 2020. „Pečlivě jsme zvažovali, jak vzhledem ke změněné situaci uvést náš film do kin. Jeho přípravám i natáčení jsme věnovali mnoho úsilí a je pro nás důležité, aby nám nasazení do kin umožnilo oslovit co nejširší publikum. Věříme, že termín premiéry v příštím roce bude, i v souvislosti s konáním LOH v Tokiu, nejvhodnější,“ řekl režisér a producent David Ondříček.

Film vstoupí do distribuce v srpnu 2021. V Česku by měl být poprvé uveden na 55. ročníku MFF Karlovy Vary, tak jak bylo původně plánováno. Film Zátopek je v současné době ve stadiu dokončovacích prací.

Svatba ve filmu Zátopek.

Foto: Falcon

Ve filmu navštíví roku 1968 australský rekordman Ron Clarke legendárního běžce Emila Zátopka, který kdysi získal tři zlaté medaile a ve všech disciplínách dosáhl světových rekordů. Film se retrospektivně vrací do stěžejních momentů atletova sportovního i soukromého života a spojuje se v komplexní portrét muže, jenž neztrácí tempo ani poté, co jeho poslední závod skončí, a jenž dokáže bojovat nejen na atletickém oválu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků