Hlavní obsah
Avatar Foto: HO, Reuters

Občas je nálada pustit si filmovou romantiku. Po čem v takové chvíli sáhnout? Zkuste těchto deset snímků.

Avatar Foto: HO, Reuters
10 tipů na skvělé filmy na romantický večer

1. Titanic

Velkofilm vypráví příběh o Jackovi (Leonardo DiCaprio) a Rose (Kate Winsletová), kteří se potkají na palubě slavné lodi Titanic a zamilují se do sebe. Jsou ale z různých poměrů a bohatá rodina Rose jejich vztahu nepřeje. Titanic pak narazí do ledovce a potopí se, což navždy ukončí jejich začínající lásku. Snímek, u kterého si asi popláčete, natočil v roce 1997 režisér James Cameron.

2. Pretty Woman

Pretty Woman je pohádka pro dospělé o tom, jak prostitutka Vivian našla životní lásku, bohatého Edwarda. Ve filmu, který roku 1990 natočil režisér Garry Marshall, excelují Julia Robertsová a Richard Gere. Jako filmový pár se pak objevili ještě například v romantické komedii Nevěsta na útěku.

3. Armageddon

V roce 1998 natočil režisér Michael Bay film o tom, že se na Zemi řítí obří asteroid a NASA se tomu snaží zabránit. Že to nezní moc romanticky? Pusťte si to a budete překvapeni. Hlavní role obsadili Liv Tylerová, Bruce Willis a Ben Affleck.

4. Avatar

Tento film opět natočil James Cameron, a sice v roce 2009. Sully (Sam Worthington) se vydává na planetu Pandora, kde má pro vládu s týmem získat cenný materiál. Na planetě, kde žijí třímetroví modří obyvatelé Na’vi, se zamiluje do princezny Neytiri (Zoe Saldanová) a to mu změní pohled na svět.

5. Notting Hill

Romantická komedie z roku 1999 z prostředí Londýna vypráví příběh knihkupce Williama, kterého ztvármil Hugh Grant, a herečky Anny, kterou si zahrála Julia Robertsová, kteří se do sebe zamilují. Film o lásce lidí z jiných světů natočil Roger Michell.

6. Pan a paní Smithovi

Díky tomuto snímku z roku 2005 vznikla slavná Brangelina, tedy pár Angelina Jolie a Brad Pitt. Hollywoodští oblíbenci se seznámili na place při natáčení příběhu o manželském páru, který se navzájem musí pozabíjet, protože oba tajně pracují jako nájemní vrazi pro konkurenční firmy. Film natočil režisér Doug Liman.

7. Město andělů

Velmi dojemný film s Nicholasem Cagem a Meg Ryanovou natočil v roce 1998 Brad Silberling. Cage hraje anděla, který se zamiluje do krásné lékařky. Aby s ní mohl být, musí se stát smrtelným.

8. Zápisník jedné lásky

Režisér Nick Cassavetes v roce 2004 natočil film, který dodnes diváky dojímá k slzám. Ve snímku o lásce, na kterou je dobré si počkat, excelují Rachel McAdamsová a Ryan Gosling. Motivem je opět láska mezi lidmi, kteří pocházejí z různě bohatých rodin.

9. Láska přes internet

V roce 1998 režisérka Nora Ephronová předpověděla, jak se budeme chovat, až bude existovat Facebook... Příběh, ve kterém si zahráli Meg Ryanová a Tom Hanks, vypráví o lidech, kteří se nesnáší ve skutečném životě, ale zamilují se do sebe na internetu.

10. Dlouhá cesta

Shane West a Mandy Mooreová ztvárnili hlavní role ve filmu režiséra Adama Shankmana natočeném v roce 2002. Jde o klasický příběh lásky mezi klukem, co je do větru, a dívkou z bohabojné rodiny, které se pokradmu smějí spolužáci na střední škole.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků