Hlavní obsah
Jiří Macháček na festivalu Okoř 2012 Foto: Pro Novinky Jan Mottl

Na festivalu Okoř proběhne jednodenní hudební smršť

V podhradí Okoře se už podvacáté bude konat festival Okoř, který každoročně vítá přední české hudebníky. Každý rok festival přiláká tisíce návštěvníků.

Jiří Macháček na festivalu Okoř 2012 Foto: Pro Novinky Jan Mottl
Na festivalu Okoř proběhne jednodenní hudební smršť

V roce 2021 se festival Okoř odehraje 21. srpna. Jednodenní festival láká diváky na kouzelné prostředí hradu i přední české muzikanty.

Program

V roce 2019 se na festivalu představili například Pavel Callta, Žlutý pes nebo Mig 21. Kdo diváky festivalu potěší svým hudebním vystoupením v roce 2021, zatím není jasné. Organizátoři akce program teprve zveřejní.

Levné vstupenky

V předprodeji stojí vstupenka 590 korun, na místě 690 korun. Dětská vstupenka (pro návštěvníka do 14 let věku) vyjde na 100 korun. Vozíčkáři a držitelé ZTP/P mají vstup do areálu zdarma. Toto neplatí pro doprovod těchto osob, kteří vstup na festival hradí.

Vstupenky zakoupené na zrušený ročník budou automaticky platné i v roce 2021.

Doprava i výletním vlakem a kyvadlově

Z Prahy či ze Slaného můžete pro cestu na festival využít výletní vlak Cyklohráček. Vláček přestavěný na velké pojízdné hřiště pro děti vás doveze do zastávky Noutonice, která se nachází dva kilometry od hradu Okoř.

Pokud chcete na Okoř jet autobusem, jeďte ze zastávky Nádraží Veleslavín kyvadlovou dopravou, tedy přímou linkou označenou jako X-OKOŘ. Poslední spoj vyjíždí ve 20 hodin a za jízdné zaplatíte 30 korun. Zpět poslední autobus odjíždí v 01:30 hodin. Na Okoř se dostanete ale i autobusem číslo 350, a to ze zastávky Dejvická.

Jestli pojedete autem, můžete využít parkovacích míst, která se nachází cca 200 m od areálu.

Ubytování na vlastní pěst

Pořadatel nezajišťuje stanové městečko, ale můžete si postavit stan v těsné blízkosti areálu festivalu. Takže sice nebudete mít u stanu k dispozici toalety a umývárnu, ale zato máte absolutní volnost.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků