Hlavní obsah
The Casualties v Táboře. Foto: Jan Šída, Právo

Český letní hudební festival Mighty Sounds je zaměřený na drsnější hudební žánry jako punk, ska a hardcore. Slyšet tam ale můžete i reggae a rock´n´roll.

The Casualties v Táboře. Foto: Jan Šída, Právo
Mighty Sounds nabídne hardcore pro fajnšmekry

Prvních pět ročníků Mighty Sounds se od roku 2005 konalo v Olší u Opařan, od roku 2010 festival probíhá v areálu táborského letiště Čapův dvůr. Každoročně na něj zavítají tisíce až desetitisíce diváků.

Drsný program

V roce 2020 se Mighty Sounds koná od 10. do 12. července. Festivalový areál se otevře v pátek ve 14 hodin.

Organizátoři už zveřejnili několik vystupujících, na které se můžete nadcházející ročník těšit. Na pódiu se objeví například Social Distortion, Agnostic Front nebo Mad Rabbits.

Specialitou festivalu je fakt, že každoročně představuje hlavně zahraniční jména, která tvoří přes osmdesát procent line-upu. Kromě hudby návštěvníky festivalu čeká i doprovodný program, například turnaj ve fotbale, nohejbal, U-rampa, graffiti a další.

Vstupenky

V první vlně stojí vstupenka na celý festival 1600 korun, a to do 31. prosince 2019 nebo do vyprodání 2000 kusů. Kamenné obchody jsou nejvýhodnější možností, jak si obstarat vstupenku v předprodeji. Takové lístky stojí 1550 korun. Tento ročník budou navíc všechny lístky z kamenného předprodeje tisknuty se speciálním designem. Lístky si samozřejmě můžete pořídit i na internetu.

Děti do 140 centimetrů a (nebo) do 12 let mají vstup zdarma. Lidé ve věku 13 až 17 let, senioři nad 66 let a držitelé průkazu ZTP a ZTP/P mají speciální slevu. Na místě si můžou koupit třídenní vstupenku za padesát procent její původní ceny. Více informací o vstupenkách najdete na webu pořadatele.

Doprava autem, vlakem i autobusem

Přímo u areálu festivalu se nachází zastávka vlaku Tábor – Čápův dvůr. Pokud pojedete autem, jakmile přijedete ke kruhovým objezdům mezi Táborem a Sezimovým Ústím, budete navedeni značením přímo k parkovišti festivalu.

Autobusem dojedete na hlavní autobusové nádraží v Táboře, které se nachází asi dva kilometry od festivalu, kam můžete dojet městskou hromadnou dopravou. Intervaly autobusů do/ze zastávky Sídliště nad Lužnicí jsou 5 až 20 minut podle denní doby.

Pojedete-li autem, mějte na paměti, že se na parkovišti vybírá poplatek. Místo na klasickém parkovišti lze zakoupit v předprodeji nebo na místě. Více informací najdete na webu Mighty Sounds.

Ubytování ve stanovém městečku

Na festivalu se můžete ubytovat ve stanovém městečku - ve vlastním stanu. Cena místa je 300 korun na celou dobu. Zajištěn je přístup k mobilním toaletám, umývacím žlabům, sprchám (sprcha je zpoplatněna částkou 40 korun) a keramickým toaletám (za jednorázový poplatek 20 korun).

Taky si můžete připlatit za Camp Village DeLuxe, kde místo stojí 600 korun a v ceně je neomezený přístup k odděleným sprchám a keramickým záchodům.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků