Hlavní obsah
Jessie J v Ostravě. Foto: Tomáš S. Polívka

Nejlepší letní festivaly v ČR: Votvírák, Colours of Ostrava a další

Léto můžete strávit na dovolené na chatě, válením u moře nebo vyrazit třeba na kolo. Také ale můžete využít toho, že se v České republice pořádají desítky hudebních festivalů. Některé byly kvůli koronaviru zrušeny či přesunuty, zde najdete seznam těch nejznámějších, včetně všech důležitých informací.

Jessie J v Ostravě. Foto: Tomáš S. Polívka
Nejlepší letní festivaly v ČR: Votvírák, Colours of Ostrava a další

Votvírák

Votvírák každoročně otevírá festivalovou sezónu. Festival, na kterém vystupují ti nejlepší hudebníci z české a slovenské scény, se v roce 2020 měl konat už počtrnácté, kvůli pandemii koronaviru byl však zrušen. Čtrnáctý ročník se tedy bude konat v roce 2021, a to v ternímu 18. až 20. června. Letos měli v Milovicích vystoupit například Kryštof, No Name, Wohnout nebo PSH. Kdo se divákům představí příští rok, to pořadatelé teprve prozradí.

Vstupenky na letošní festival budou automaticky platné i příští rok. O vrácení peněz lze požádat po 31. říjnu 2021.

Colours of Ostrava

Colours of Ostrava patří k největším letním festivalům v České republice. Festival, na kterém vystupují kromě českých hvězd i přední zahraniční umělci, se koná od roku 2002. V roce 2021 bude probíhat od 14. do 17. července, a to jako vždy v industriálním areálu Dolní Vítkovice. V minulých ročnících na Colours of Ostrava vystoupili například Cure, Jessie J nebo Mika. V roce 2021 se můžete těšit na The Killers, Twenty One Pilots nebo Martina Garrixe.

Hip Hop Kemp

Mezinárodní hip hopový festival Hip Hop Kemp, který se od roku 2002 konal každý rok ve Festivalparku v Hradci Králové, měl být v roce 2020 jinde. Organizátoři  nezveřejnili ani místo konání, ani seznam učinkujících, festival byl nakonec kvůli pandemii zrušen. V roce 2021 bude 19. ročník probíhat od 19. do 21. srpna. Line up na rok 2021 zatím nebyl oznámen.

Rock for People

Rock for People se každoročně koná už od roku 2005. V roce 2021 bude festival probíhat od 10. do 12. června, a to již tradičně ve Festivalparku v Hradci Králové. Návštěvníci se můžou těšit například na skupiny Green Day nebo Fall Out Boy.

Beats for Love

Populární festival elektronické hudby každoročně hostí oblast Dolních Vítkovic. Největší akce svého druhu v Evropě pravidelně láká na hvězdy světového formátu, jakými jsou Robin Schulz, Alan Walker nebo Fatboy Slim. Více než čtyři desítky tisíc diváků se znovu potkají 1. až 4. července 2021 a pořadatelé festivalu slibují nejlepší akci v historii. Na osmém ročníku B4L by se měli představit třeba Armin van Buuren nebo Martin Solveig.

Rock for Churchill

Rock for Churchill je festival, který se koná v přírodním areálu Myslivna v severočeském městečku Vroutek. Vítán je každý milovník hudby, jelikož festival není žánrově omezen. V roce 2020 se měl jednadvacátý ročník Rock for Churchill  konat 28. a 29. srpna, kvůli koronaviru byl přesunut na příští rok. Pořadatelé však v původním termínu plánují uspořádat menší akci, a to v areálu pražské Lucerny. Nový termín festivalu je 27.-28. srpna 2021, mezi potvrzenými vystupujícími jsou například The High Contrast Band nebo Monkey Business.

Let It Roll

Let It Roll je největší drum and bassový festival na světě. Koná se od roku 2008. V roce 2021 se bude festival konat v termínu od 5. do 7. srpna. Seznam vystupujících zatím nebyl zveřejněn, stejně jako místo konání, kterým v posledních letech bylo letiště v Milovicích.

Benátská! s Impulsem

Festival Benátská! s Impulsem se koná od roku 1993. V roce 2021 bude ve sportovním areálu Vesec od 22. do 25. července. Na Benátské tradičně vystupuje široké spektrum muzikantů. V dalším ročníku se předvedou například kapely Mirai, Rybičky 48 nebo Škwor, headlinerem by měla být německá zpěvačka Nena.

Sázavafest

Sázavafest je multikulturní a multižánrový festival pořádaný od roku 2001. V roce 2021 se bude konat na zámku ve Světlé nad Sázavou od 22. do 24. července a vystoupí na něm například Marek Ztracený, Mikolas Josef a Divokej Bill.

Metronome

V roce 2021 se na Metronome Festival můžete těšit v termínu 17. až 19. června. Pátý ročník představí opět řadu skvělých hudebníků z celého světa. V minulosti v rámci něj vystoupili například Liam Gallagher, Kraftwerk a Morcheeba. Kdo to bude příští rok, organizátoři teprve uveřejní. Zatím byli oznámeni třeba Underworld z Cardiffu nebo Oh Wonder z Londýna.

Mighty Sounds

Český letní hudební festival Mighty Sounds je zaměřený na drsnější hudební žánry, jako jsou punk, ska a hardcore, slyšet tam ale můžete i reggae a rock´n´roll. V roce 2021 se Mighty Sounds koná od 9. do 11. července a uvidíte například Social Distortion, The Rumjacks a Acidez

České hrady

České hrady CZ je festival, který se koná na významných českých a moravských historických památkách postupně celé léto. Za hudebním zážitkem můžete vyrazit na hrady Točník, Bezděz, Kunětická hora, Švihov, Veveří, Hradec nad Moravicí, Bouzov a Rožmberk nad Vltavou. V minulosti na festivalu vystoupili například Michal Hrůza, Kryštof a No Name. Po zrušení festivalu v roce 2020 zatím organizároři nezveřejnili datum příštího konání.

Mácháč

V druhé půlce srpna se jako každý rok uskuteční festival taneční hudby Mácháč, tentokrát v termínu 20. až 21. srpna 2021. Festival Mácháč je největším domácím beach open air festivalem. Na pláži Klůček u Máchova jezera už se vystřídaly hvězdy jako Tiësto, Carl Cox nebo Paul van Dyk. V roce 2021 se bude konat Mácháč už podvacáté, programu vévodí Afrojack nebo Paul Kankbrenner.

Okoř

V podhradí Okoře se už podvacáté bude konat festival Okoř, který každoročně vítá přední české hudebníky. V roce 2021 se festival odehraje 21. srpna. Program zatím nebyl zveřejněn.

Vysočina fest

Osmý ročník největšího multižánrového festivalu na Vysočině se odehraje v Amfiteátru Jihlava v Březinových sadech, datum festivalu na rok 2021 zatím nebylo zveřejněno. V minulosti zde vystoupili například David Koller, DJ Roxtar nebo Eddie Stoilow. Program dalšího ročníku teprve bude odtajněn.

Brutal Assault

Heavymetalový festival Brutal Assault konající se každoročně od roku 1996 v pevnosti Josefov nedaleko Jaroměře se v roce 2021 odehraje 10. až 14. srpna. Line up zatím nebyl oznámen.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků