Hlavní obsah
Jessie J v Ostravě. Foto: Tomáš S. Polívka

Nejlepší letní festivaly v ČR: Votvírák, Colours of Ostrava a další

Léto můžete strávit na dovolené na chatě, válením u moře nebo vyrazit třeba na kolo. Také ale můžete využít toho, že se v České republice pořádají desítky hudebních festivalů. Některé byly kvůli koronaviru zrušeny či přesunuty, jiné pořádají náhradní akce. Zde najdete seznam těch nejznámějších, včetně všech důležitých informací.

Jessie J v Ostravě. Foto: Tomáš S. Polívka
Nejlepší letní festivaly v ČR: Votvírák, Colours of Ostrava a další

Votvírák

Votvírák každoročně otevírá festivalovou sezónu. Festival, na kterém vystupují ti nejlepší hudebníci z české a slovenské scény, se v roce 2020 měl konat už počtrnácté, kvůli pandemii koronaviru byl však zrušen. A stejný osud ho potkal i letos, další ročník má být 10. až 12. června 2022.

Kdo se divákům představí příští rok, to pořadatelé teprve prozradí. Vstupenky na letošní festival budou automaticky platné i příští rok. O vrácení peněz lze požádat po 31. říjnu 2021.

Colours of Ostrava

Colours of Ostrava patří k největším letním festivalům v České republice. Festival, na kterém vystupují kromě českých hvězd i přední zahraniční umělci, se koná od roku 2002.

V roce 2021 měl probíhat od 14. do 17. července, ale opět se odsouvá, nový termín pořadatelé stanovili na 13.-16. července 2022.

Hip Hop Kemp

Mezinárodní hip hopový festival Hip Hop Kemp, který se od roku 2002 konal každý rok ve Festivalparku v Hradci Králové, měl být v roce 2020 jinde. Organizátoři  nezveřejnili ani místo konání, ani seznam učinkujících, festival byl nakonec kvůli pandemii zrušen.

V roce 2021 měl 19. ročník probíhat od 19. do 21. srpna., opět se ale o rok odkládá, konkrétně na 18.–20. 8. 2022.

Rock for People

Rock for People se každoročně koná už od roku 2005. V roce 2021 měl festival probíhat od 10. do 12. června, v plánované podobě se ale nakonec neuskutečnil a přesunul se na 16.–18. června 2022.

Úplně zkrátka naštěstí fanoušci rocku nepřijdou, alternativou bude Rock for People Hope. Ten proběhne 3.–14. srpna 2021 v areálu královéhradeckého Festivalparku, a to hned na třech stagích.

Beats for Love

Populární festival elektronické hudby každoročně hostí oblast Dolních Vítkovic. Největší akce svého druhu v Evropě pravidelně láká na hvězdy světového formátu, jakými byli Robin Schulz, Alan Walker nebo Fatboy Slim.

Pořadatelé největšího hudebního festivalu v Česku a na Slovensku Beats for Love oznámili přesun letošního ročníku na rok 2022. Uspořádali ale několik náhradních akcí „Limited edition” - první proběhla 2.–4. 7. 2021, 2nd Limited edition se bude konat 30–31. července. Následovat by měla ještě třetí akce, jejíž datum ale zatím nebylo oznámeno, vyplatí se tak sledovat oficiální stránky festivalu.

Rock for Churchill

Rock for Churchill je festival, který se koná v přírodním areálu Myslivna v severočeském městečku Vroutek. Pořadatelé se rozhodli ročník 2021 přesunout na rok 2022, konkrétně na 26. a 27. srpna.

Vstupenky zakoupené na Rock for Churchill 2020 (potažmo 2021) zůstávají automaticky v platnosti i na Rock for Churchill 2022, není zapotřebí je měnit.

Let It Roll

Let It Roll je největší drum and bassový festival na světě. Koná se od roku 2008. V roce 2021 se měl festival konat v termínu od 5. do 7. srpna, nakonec ale v tradiční podobě s anízovaným programem neproběhne.

Konat se však bude několik náhradních akcí na nových a netradičních místech - více se dozvíte po rozkliknutí následujícího odkazu.

Benátská! s Impulsem

Pořadatelé na oficiálních stránkách oznámili, že vzhledem k nejisté situaci a podmínkám konání nemají jinou možnost než festival přesunout na termín 28.-31. 7. 2022.

Sázavafest

Sázavafest je multikulturní a multižánrový festival pořádaný od roku 2001. V roce 2021 se bude konat na zámku ve Světlé nad Sázavou od 22. do 24. července a vystoupí na něm například Marek Ztracený, Mikolas Josef a Divokej Bill.

Metronome

V roce 2021 se měl Metronome Festival původně konat v termínu 17. až 19. června. Po loňských přesunech (nejprve z června na září 2020, pak na červen 2021) se organizátoři rozhodli učinit stejný krok i letos. Pořádají však alespoň částečnou náhradu - Metronome Prague Warm Up.

Mighty Sounds

Český letní hudební festival Mighty Sounds je zaměřený na drsnější hudební žánry, jako jsou punk, ska a hardcore, slyšet tam ale můžete i reggae a rock´n´roll. V roce 2021 se měl Mighty Sounds konat od 9. do 11. července, nakonec ale 16. ročník festivalu proběhne až v roce 2022.

Fanoušci však úplně zkrátka nepřijdou, 3.-4. září 2021 proběhne v Mlékojedech Mighty Sounds on the Beach. Kromě písečných pláží, koupání v průzračné vodě, beach volejbalu a jiných aktivit se bude konat i hudební program hudební program – svoji účast už potvrdili australští The Rumjacks.

České hrady

České hrady CZ je festival, který se koná na významných českých a moravských historických památkách postupně celé léto. Bohužel ani v roce 2021 kvůli riziku nákazou koronavirem neproběhne plnohodnotná verze festivalu.

Uskuteční se tak pouze Hrady CZ Light, a to na dvou významných českých a moravských historických památkách. Na Moravě bude místem konání Hradec nad Moravicí v termínu 20.–21. 8.  2021, v Čechách festival proběhne na Bezdězu v Libereckém kraji o týden později (27.–28. 8.  2021).

Mácháč

Festival Mácháč je největším domácím beach open air festivalem. Na pláži Klůček u Máchova jezera už se vystřídaly hvězdy jako Tiësto, Carl Cox nebo Paul van Dyk.

Po zrušené akci z minulého roku se dvacátý ročník opět přesouvá na rok další, tedy 2022. Na pláži Klůček se ale přesto letos tančit bude. Fanoušci festivalu se mohou v termínu 20. – 21. 8. 2021 těšit na menší verzi festivalu s názvem Mácháč Forever.

Okoř

V podhradí Okoře se měl už podvacáté konat festival Okoř, který každoročně vítá přední české hudebníky. Festival každoročně lákal tisíce návštěvníků, letos se ale nakonec konat nebude.

Vysočina fest

Osmý ročník největšího multižánrového festivalu na Vysočině se pořadatelé rozhodli přesunout na rok 2022.

Brutal Assault

Brutal Assault proběhne v roce 2021 v malé verzi, plnohodnotnou verzi festivalu pořadatelé přeložili na rok 2022. Náhradní akce má název Josefstadt a bude se konat 9. - 13. srpna.

Vystoupí desítky extrémních kapel, mezi jinými např. švédská blackmetalová ikona Marduk, dále Burning Witches, Debustrol, Pestilence, Destruction, Harakiri for the Sky či Sněť.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků