Hlavní obsah
 

Zachrání Chinaski kapradí? Nový klip šíří temné vize

Nové lyric video vydala skupina Chinaski k singlu Kapradí z alba 11. Chinaski teď mají pochmurnou náladu, svět už prý nikdy nebude, co býval.

 
Zachrání Chinaski kapradí? Nový klip šíří temné vize

Obavy o les, mech a kapradí bohužel nejsou zcela nereálné. Souvisí i s extrémním suchem, které panuje už několik sezon a může mít nakonec mnohem horší důsledky než jakýkoliv virus.

„Většina posluchačů si asi pomyslí, že Kapradí je reakcí na situaci v životním prostředí, a já s tím i tak trochu počítám. Slova – Zachraňte aspoň kapradí, pro ty, co nás tu nahradí – nosím v hlavě osm let, možná déle. Není to však můj environmentální zásek, zpívám, že je mi to líto,“ řekl zpěvák Michal Malátný, který se nedávno dočetl, že do dvaceti let zmizí například smrkové lesy.

Skupina Chinaski hraje od loňska v nové sestavě. Zleva Tomi Okres, Lukáš Pavlík, Michal Malátný, Jan Steinsdörfer a František Táborský.

Foto: Lucie Levá

„Já přitom strávil velkou část dětství u babičky v Krkonoších a smrkový les s mechem je prostředí, které jsem vždycky miloval a miluju pořád. To všechno mě při psaní inspirovalo.“

K písni Kapradí chtěli Chinaski původně natočit klip na letních festivalech. Poté, co zjistili, že to nebude možné, kývli na nápad režiséra Jakuba Kesla vytvořit lyric video. Celý text a obrázky k němu kreslila inkoustem výtvarnice Sabina Szwarcová, čímž zvýraznila naléhavost sdělení.

Píseň vznikla ve studiu Davida Kollera, podíleli se na ní kytarista František Táborský, baskytarista Tomi Okres, klávesista Jan Steinsdörfer a bubeník Lukáš Pavlík.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků