Hlavní obsah
Pomáda. Foto: Paramonut Pictures

Z Pomády bude seriál. Chce zobrazit 50. léta s moderní citlivostí

Z letité Pomády (Grease) vznikne nejen filmový prequel (film, který se odehrává časově před dějem prvního dílu), ale i seriál. HBO Max jej uvede pod názvem Grease: Rydell High.

Pomáda. Foto: Paramonut Pictures
Z Pomády bude seriál. Chce zobrazit 50. léta s moderní citlivostí

Seriál použije některé postavy z filmu a přidají se i nové. Pořád se bude odehrávat v padesátých letech na střední škole a má být plný muziky a tance, ale přesto musí být pojat jinak. V éře MeToo působí stará Pomáda z roku 1978 poněkud zvláštně. Někteří kritici už jí předhazovali, že je sexistická, nemá úctu k ženám, navíc lze dodat, že tam nejsou ani Afroameričané, ani homosexuálové a tak dále. Pomáda je love story privilegovaných bílých heterosexuálů v hezkých autech.

Tvůrci nové série tvrdí, že ukáže „hrůzy dospívání a života v malém městě ve středu Ameriky s moderní citlivostí“. Zatím není jasné, co přesně onou moderní citlivostí myslí. Neví se, jak dlouhé budou díly, kolik jich bude ani kdy bude premiéra. Jisté je jen to, že hlavní roli středoškoláka Dannyho nemůže hrát John Travolta, kterému je pětašedesát let.

Z filmu Pomáda

Foto: Paramonut Pictures

„Pomáda je ikonický fenomén pop-kultury, který funguje u každé generace. Jsem nadšená, že přátelům v Paramountu se líbí myšlenka otevřít to znovu a promítnout to na větší plochu seriálu,“ uvedla Sarah Aubreyová z HBO Max.

„Jde o příběh střední školy a života v americkém maloměstě vyprávěný na úrovni velkého rokenrolového muzikálu. Je to Pomáda 2.0, ale se stejným duchem, energií a nadšením, které vás okamžitě napadne, když slyšíte jeden z těch ikonických songů. You’re the one that I want!“

Zpráva o seriálu se objevila šest měsíců po ohlášení filmového prequelu s názvem Summer Lovin’. Scénář píše John August a produkce se ujaly firmy Picturestart a Temple Hill.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků