Hlavní obsah
Vojtěch Dyk v New Yorku. Foto: Tino Kratochvil

Vojtěch Dyk nahrál album v New Yorku

Nedávno vydaná písnička Mr. Beat byla první vlaštovkou z nového alba zpěváka a skladatele Vojtěcha Dyka. Muž, který se dosud na české hudební scéně prezentoval především spoluprací s brněnským B-Side Bandem, se tentokrát postavil na vlastní nohy. V pátek vyjde jeho sólové album D. Y. K. Jmenuje se tak nejenom ono, ale i celý projekt, který vznikl v americkém New Yorku.

Vojtěch Dyk v New Yorku. Foto: Tino Kratochvil
Vojtěch Dyk nahrál album v New Yorku

Stalo se to ve spolupráci s tamními prvotřídními hudebníky a s tvůrčí a hudební svobodou v zádech. Dyk si skladby složil. Nahrávka je pak velice pestrá a dokazuje, že český zpěvák není v hudbě stylově nijak omezený a putuje coby autor i interpret celým barevným hudebním světem.

Deska vznikala v New Yorku ve spolupráci s Ondřejem Pivcem, který má doma cenu Grammy za album s Gregorym Porterem. Muzikant, jenž v New Yorku žije již deset let, přizval do nahrávacího procesu také svou kapelu Kennedy Administration. A Kennedy, zpěvačka jmenované kapely, je autorkou anglických textů na desce. Díky tomu je nahrávka provoněná i autentickými vlivy americké kultury.

„Každý člověk hledá svou životní cestu. Já na té své pokročil o nějaký ten krok jinam, do svého nitra autorského, do svého vesmíru hudebního, do světa bez hranic. Až tak, že jsem v New Yorku přizval zahraniční hráče a díky Ondřeji Pivcovi a Kennedy Administration udělal své nekompromisně autorské album,“ popisuje novou etapu Dyk.

„Opustil jsem komfortní zónu České republiky a zpíval v místech, kde je Vojtěch Dyk nula. Díky tomu mohu ukázat, jestli ve mně opravdu něco je. Byl to naprosto osvobozující pocit, jehož výsledkem je naprosto svobodná deska,“ dodává.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků