Hlavní obsah
ABBA v roce 1982 v Londýně. Zleva Benny Andersson, Anni-Frid Lyngstadová, Agnetha Fältskogová a Bjorn Ulvaeus. Foto: ČTK

Skupina ABBA už dva roky slibuje nové písně. Vyjít by mohly letos v září

Už předloni v dubnu informovala britská stanice BBC o tom, že členové švédské skupiny ABBA se sešli ve studiu, aby natočili nové skladby. Magazín NME. com přinesl nyní zprávu, že vyjdou v letošním roce.

ABBA v roce 1982 v Londýně. Zleva Benny Andersson, Anni-Frid Lyngstadová, Agnetha Fältskogová a Bjorn Ulvaeus. Foto: ČTK
Skupina ABBA už dva roky slibuje nové písně. Vyjít by mohly letos v září

Prozradil to Benny Andersson, jeden ze členů slavné popové čtveřice. Podotkl ale, že to nezáleží jenom na něm. „Kdyby to bylo na mně, vyšly by v září,“ konstatoval.

Björn Ulvaeus, další ze slavné kapely, předloni v dubnu sdělil, že nové skladby se jmenují I Still Have Faith in You a Don’t Shut Me Down. „Všichni čtyři jsme cítili, že po nějakých pětatřiceti letech může být vzrušující jít znovu do studia a nahrávat,“ sdělil muzikant.

Andersson k tomu nyní dodal: „Nové písně vyjdou v letošním roce, pravděpodobně koncem léta. Ale nemohu nic slíbit. Nemohu to slíbit bez ostatních, ale takový je náš cíl.“

Přestože členové skupiny již několikrát v minulosti prohlásili, že se na pódia nevrátí, chystají s pomocí nových technologií koncertní show. Právě její příprava je údajně tak náročná, že to má vliv na termín vydání nových písniček.

„Nikdy se na jevišti neobjevíme znovu. Chybí nám motivace. Peníze to rozhodně nejsou. Navíc bychom chtěli, aby si nás lidi pamatovali takové, jací jsme byli v dobách největší slávy,“ vysvětlil Andersson v roce 2008. „Nejsme už mladí, nejsme progresivní, chybí nám energie a úsilí. Robert Plant se bránil návratu Led Zeppelin proto, že měl stejný pocit. Osobně si myslím, že kvůli jeho postoji se už ta kapela nevrátí.“

ABBA vznikla v roce 1972 ve Stockholmu. Jejími členy jsou Agnetha Fältskogová, Björn Ulvaeus, Benny Andersson a Anni-Frid Lyngstadová. Na kontě má osm úspěšných alb. Klíčový nástup kapely přišel v roce 1974, kdy v britském Brightonu zvítězila v soutěži Eurovision Song Contest s písničkou Waterloo.

Prodala více než 380 milionů kopií alb a singlů a v roce 2010 byla uvedena do rock’n’rollové síně slávy. Nahrávat přestala v roce 1982, svůj konec ale nikdy oficiálně neoznámila. Následně se všichni členové začali věnovat sólové kariéře. Nikdo z nich v ní ale nebyl tak úspěšný jako v kapele ABBA s ostatními.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků