Hlavní obsah
Ellie Gouldingová má čtvrté album. Foto: Universal Music

RECENZE: Ellie Gouldingová hraje na kvantitu

Pět let nechala britská umělkyně Ellie Gouldingová čekat své příznivce, než jim nabídla nové, v pořadí čtvrté album. Jmenuje se Brightest Blue a je rozděleno na dvě části. Písní na desce je celkem osmnáct. Není ale pravidlem, že kvantita zaručuje kvalitu.

Ellie Gouldingová má čtvrté album. Foto: Universal Music
RECENZE: Ellie Gouldingová hraje na kvantitu

První část nahrávky akceptuje zpěvaččiny emoce a její složitý a spletitý svět. Ve druhé má už navenek větší sebevědomí, je údernější a jistější. Takto namíchaná si pak kolekce žádá pozorný poslech.

Gouldingová na ní sice zůstala v ranku popu, lehce ale překračuje jeho zažitá pravidla. Ne všechny skladby ctí jasnou melodii, mnohé se upínají k náladě, kterou si cíleně vytvoří. Zpěvačka je do ní často vnořena a působí dojmem, jako by se jí nechtělo tuto zónu opustit. V důsledku je to poněkud stereotypní, nebarevné.

Obal nového alba Ellie Gouldingové

Foto: Universal Music

V přednesu je jistá, její hlas je pevný, byť ne až tak osobitý. Obklopena silnou producentskou sestavou pak docílila zvuku, který je moderní a posunuje její pop mezi současnou stylovou produkci.

Písním ale chybí něco, co by se dalo označit jako zásah. Postrádají klíčový kompoziční záblesk, pročež nezáří tak, jak by mohly. Gouldingová v nich stvrzuje to, co umí, ovšem pomineme-li výtečný zvuk, nenabízí nic nového či dokonce zajímavého.

Není teď umělkyní plnou vášně. Je spíše zkušenou řemeslnicí, která umí věci správně uspořádat, leč není schopna z nich vybudovat hudební strukturu, která nadchne.

Ellie Gouldingová: Brightest Blue
Universal Music, 56:35

Hodnocení: 60 %

Může se vám hodit na Zboží.cz:
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků