Hlavní obsah
Zpěvák Joe Elliott z Def Leppard. Foto: Petr Hloušek, Právo

RECENZE: Def Leppard a Whitesnake. Pořád ještě žijeme, hrajeme – a jak!

Z historického hlediska je naprosto logický nápad spojit na jedno koncertní turné britskou kapelu Whitesnake a její krajany Def Leppard. Byly to totiž právě tyhle dvě formace, které v roce 1987 otřásly hudebním světem a zásadně promluvily do vývoje tehdejší poprockové muziky.

Zpěvák Joe Elliott z Def Leppard. Foto: Petr Hloušek, Právo
RECENZE: Def Leppard a Whitesnake. Pořád ještě žijeme, hrajeme – a jak!

Whitesnake na svém přelomovém eponymním albu a Def Leppard na stejně staré desce Hysteria propojili rockovou razanci a přesvědčivost s výraznou melodičností a popovou vzdušností.

A pak následoval obrovský komerční úspěch, průlom do hitparád a dívenky, které do té doby poskakovaly na diskotékách při zvucích transvestitního popu osmdesátých let, najednou s obdivem zíraly v klipech MTV na vlasaté chlapíky, které by ještě před nedávnem považovaly za ostudné máničky.

Zpěvák David Coverdale stojí v čele Whitesnake.

Foto: Petr Hloušek, Právo

David Coverdale, zpěvák kapely Whitesnake.

Foto: Petr Hloušek, Právo

Dokladem toho, že dvaatřicetiletá historie není pouhou historií, bylo třináct tisíc nadšených fanoušků na pondělním pražském koncertě. Večer otevřela šedesátiminutová smršť skupiny Whitesnake. Brilantně zahrané a skvostně nadupané skladby navazovaly bez přestávky jedna na druhou. Prověřené hity Love Ain't No Stranger, Is This Love, Here I Go Again či Still of the Night si náramně rozuměly s novými kousky z několik týdnů starého alba Flesh & Blood a působily jako homogenní celek.

Frontman David Coverdale, který se stal hvězdou už v polovině sedmdesátých let v řadách Deep Purple, potvrzoval, že jako by nestárne. Pravda je, že ve vyšších polohách se potýkal s jistými problémy, ale to je věc naprosto přirozená, zvláště, vezmeme-li v potaz, že jeho hlas se poprvé ozval v saltburnské porodnici už před sedmašedesáti lety.

Def Leppard v pražské O2 areně.

Foto: Petr Hloušek, Právo

Zpěvák Joe Elliott v Praze.

Foto: Petr Hloušek, Právo

Následná show Def Leppard byla důsledným průřezem jejich hitovou kariérou. Pochopitelně v programu nechyběly jistoty v podobě písní Aminal, Hysteria či akustické verze Two Steps Behind. V rámci spravedlnosti nutno přiznat, že ani Joe Elliott neutajil jistou hlasovou únavu, zato komunikace se vstřícným publikem se dařila na výbornou.

Rukou společnou a nerozdílnou daly dvě rockové legendy osmdesátých let na srozuměnou, že stále žijí, stále hrají a stále stojí za to je poslouchat.

Whitesnake, Def Leppard
O2 arena, Praha, 17. června

Hodnocení: 80 %

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků